Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Hei,

jeg er skikkelig dårlig og legen sa jeg kunne prøve Postafen.

Da jeg kom på apoteket sa de at de IKKE anbefalte å ta det.

Så det endte med at jeg ikke kjøpte. Vil jo ikke gjøre noe som kan skade barnet.

 

Jeg kaster opp stort sett alt jeg får i meg. Både vått og tørt.

Blir helt gal av å være så utrolig tørst HELE tiden.

Er 8+4 i dag.

 

Noen med erafringer/ tanker rundt dette?

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142235952-postafen/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Når legen sier du kan prøve det, ville jeg stolt på hans råd. Postafen er det de aller fleste gravide får råd om å bruke. Det er altså mange som bruker det.

Leste for et øyeblikk siden nettprat om graviditet på God morgen Norge, og der var bruk av postafen et av spørsmålene. Og jordmor Siri sa også at det var trygt å bruke.

http://www.tv2.no/gmn/nettprat/gravid-og-kvalm-3271731.html

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142235952-postafen/#findComment-142236026
Del på andre sider

Har hørt om mange som bruker marzine, også reisesyketabl. bakdelen med detter er jo at du kan bli trøtt osv. Jeg får heller legen min til å skrive ut afipran, kvalmestillende tabl, virker veldig godt til meg og jeg slipper å bli trøtt og døsig av reisesyketabl.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142235952-postafen/#findComment-142236071
Del på andre sider

Annonse

Jeg bruker også postafen og legen sa at jeg kan ta opp til 4 på en dag.. Nå har ikke jeg tatt så mange da men tror dem funker.. Tar alt fra 1 til 2 om dagen men har ikke tatt i dag.. :)

Har også fått afipran eller hva d nå het, men har ikke like bra virkkning på meg.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142235952-postafen/#findComment-142242126
Del på andre sider

Takk for alle svar.

 

Rakk aldri å teste postafren for jeg var hos gynekolog på torsdag ( tenkte jeg skulle spørre henne om Postafren også siden jeg først var der) og hun sendte meg rett på sykehus.

Har vært lagt inn 3 dager og fått intravinøst og kvalmestillende. De sa bare vi GIR kvalmestillende, så de syntes nok bare det var helt tullete av meg å være så nervøs. Men da ble det altså Afipran i stedet. ( de gjør også at man blir litt døsig, tror det er sånn med de fleste piller)

 

Uansett hvis andre lurer. Ta kvalmestillende. Enten det er Postafren s(om vistnok er det eldste og best utprøvde) eller noe annet legen anbefaler. Ender du på sykehus får du det uansett :)

Håper dette kan være til hjelp for andre som lurer.

 

Og forresten. Alt var bra med Baby på UL, så da krysser jeg fingrene for at alt går bra. Skal tilbake om noen uker og sjekke igjen.

 

Forresten så har jeg de armbåndene. Veldig usikker på effekt men har de nå på meg døgnet rundt for sikkerhets skyld :)

 

Takk igjen jenter for alle fine svar. Setter virkelig pris på det.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/142235952-postafen/#findComment-142253469
Del på andre sider

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...