millamor:)) Skrevet 19. august 2010 #1 Skrevet 19. august 2010 Er det noen som kan svare meg på hva som blir gjort på overtidskontroll på sykehuset, er det kun ultralyd eller undersøker de også modning/åpning osv...? På forhånd takk for svar
vbu Skrevet 19. august 2010 #2 Skrevet 19. august 2010 For min del ble det ultralyd, ctg, blodtrykk, og urin. Håpet de ville sjekke åpning men neida... Og så ble det satt opp en time på igangsetting. Skulle gjerne fått vite hvorfor de bare stripper noen.
Barbamama_til 2 prinsesser Skrevet 19. august 2010 #3 Skrevet 19. august 2010 Bestiller du time selv, eller er det legen/jordmor som gjør det? Spurte du om de skulle sjekke åpning?
millamor:)) Skrevet 19. august 2010 Forfatter #4 Skrevet 19. august 2010 Ja, jeg trodde kanskje de sjekket åpning osv når en først var der... Hvor mange dager på overtid var du?
millamor:)) Skrevet 19. august 2010 Forfatter #5 Skrevet 19. august 2010 Nei bastilte ikke time selv, det var det jordmor som gjorde..
vbu Skrevet 19. august 2010 #7 Skrevet 19. august 2010 Jeg er 6 dager på overtid. Timen ble satt opp av sykehuset fordi jeg måtte inn på hastesjekk tidligere (som heldigvis var ingenting). Jeg spurte om de kunne sjekke om noe var på gang (ikke om de kunne sjekke åpning) men de sa at det kunne de ikke.
Gullgrisen m/ novemberspire Skrevet 19. august 2010 #9 Skrevet 19. august 2010 Da jeg var på overtidskontroll i aug 2007 var det ctg, ultralyd og de sjekket også åpning. Denne var 13 dager etter terminen Overtidkontrollen var 8.30 og jeg hadde hatt rier siden klokken 6, så åpningen var på 3 cm. Så det er mulig de sjekket åpning kun pga at jeg var i fødsel.
Milimi Skrevet 19. august 2010 #10 Skrevet 19. august 2010 Jeg har vært på kontroll i dag. 11 dager over termin. Det ble tatt ctg, ultralyd, blodprøve, urinprøve, og de sjekket åpning. Det gjorde de da jeg var på overtidskontroll forrige gang også! Jeg hadde 3 cm åpning, men skal bli satt i gang i morgen 07.15 , om det ikke skjer noe på egen hånd
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå