@--- Skrevet 10. august 2010 #1 Skrevet 10. august 2010 Og hvorfor det isåfall? Hva gjør legen? Jeg fødte for 6 uker siden,har ingen plager og føler meg helt fin. Det blir isåfall kun for å få prevansjon....
Tyren78-09+12 Skrevet 10. august 2010 #2 Skrevet 10. august 2010 Jeg vet ikke om man MÅ, men jeg syns hvertfall det var greit å få sjekket at alt er ok, selv om man kanskje føler at alt er det. Min lege spurte litt om hvordan jeg følte meg, om jeg hadde noen plager, han lurte på hvilken prevensjon jeg ville bruke(hvis jeg ville bruke det), og han tok en sjekk av underlivet(det er det visst ikke alle som gjør uten at det er noe spesielt). Hvertfall ingenting å grue seg til
@--- Skrevet 10. august 2010 Forfatter #3 Skrevet 10. august 2010 Nei,jeg gruer meg jo ikke... men har liksom ikke tid;) Men jeg kan jo ta meg en tur..
NostraStoria Skrevet 10. august 2010 #4 Skrevet 10. august 2010 Ikke tid? Du er jo i permisjon - masse av tid da Kan jo /ta med den lille i bilsetet/vogna. Syns og det var greit å sjekke at alt stod bra til + få resept på prevensjon! Men ikke store greiene..
@--- Skrevet 10. august 2010 Forfatter #5 Skrevet 10. august 2010 Har to andre barn også,eldstemann begynner på skolen den 18,så etter det kan det vel gå. Babyen blir jo selvfølgelig med! Værre med de to andre ugangskråkene!
Gjest Kira06 Skrevet 10. august 2010 #6 Skrevet 10. august 2010 Datteren min er 11 MND neste uke, og må innrømme at jeg enda ikke har vært til 6 ukers kontroll. Jeg trodde først det kun var barnet som hadde denne kontrollen, og fant ikke ut at det var jeg også som skulle på kontroll før mange uker senere... , ammetåke kanskje, hehe! Uansett, følte meg helt fin og såret etter KS hadde grodd veldig bra! Men kommer nok sikkert til å ta den kontrollen hvis jeg får flere barn noen gang, bare for å være på den sikre siden!
Mikkemafian Skrevet 10. august 2010 #7 Skrevet 10. august 2010 Ooops, det hadde jeg glemt! Snuppa er 10 mnd nå.. Får vel ta en sjekk en gang, tenker jeg. Greit å vite at alt er i orden, selv om jeg ikke ha meket noe..
ma♥med 2 små jenter♥ Skrevet 10. august 2010 #8 Skrevet 10. august 2010 MÅ vel ikke, men kan jo være greit å sjekke at alt er bra med en selv også,- ikke bare babyen... Jeg skal på 6 ukets ktr til JM jeg gikk hos. Hun driver privat, da.
Tabitha Skrevet 10. august 2010 #9 Skrevet 10. august 2010 Følte bare det var "en liten prat". Men kan være greit hvis man vil ha resept eller noe på prevensjonsmiddel.
nea80 Skrevet 11. august 2010 #10 Skrevet 11. august 2010 Jeg trodde man måtte/burde, og tenkte at det var greit å sjekke at alt var som det skulle. Men det er den mest unødvendige legetimen jeg noen gang har vært på.. Legen spurte om "det kjentes greit ut" og sa at så lenge jeg ikke hadde hatt noen plager, var nok alt i orden. I følge han undersøker man ikke om det ikke er noe som tilsier at man bør undersøkes.
Sistah*G07*J09* Skrevet 11. august 2010 #11 Skrevet 11. august 2010 Med førstemann så spurte de meg på sykehuset om jeg ønsket selv å kommer til 6ukerskontroll, men det var pga at jeg hadde hatt hastekeisersnitt. Med lillesøster så var jeg ikke på 6ukerskontroll. Sa på sykehuset at jeg ikke trengte det jo mindre jeg følte at noe var galt, eller hadde noen plager. Jeg bestilte heller time hos fastlegen da jeg følte at jeg var klar for å begynne på prevansjon igjen. Hadde da bare en rutinesjekk og alt var i skjønneste orden
Mamsen med 2 gutter! Skrevet 11. august 2010 #12 Skrevet 11. august 2010 Jeg fikk sjekket underlivet igår, 3 uker etter fødsel, og alt så fint ut, stingene hadde grodd og ingen infeksjoner eller betennelser, da ser jeg ingen vits i at jeg skal bli sjekket igjen på 6 ukers kontrollen! Kommer til å si at jeg ikke skal bli det ihvertfall. En venninne av meg sa at hun ble sjekket i underlivet og i endetarmen på sin kontroll, plutselig hadde han en fing oppi "der bak" sa hun, er det normalt at de gjør det? Jeg syns det hørtes veldig rart ut....
fullfartheledagen-med en til! Skrevet 13. august 2010 #13 Skrevet 13. august 2010 Fastlegen min sjekket om livmoren hadde trukket seg sammen som den skulle. Greit å vite at alt er bra med mor også:-)
Gjest Skrevet 13. august 2010 #14 Skrevet 13. august 2010 "en finger oppi der bak" og du blir bedt om å hoste. Det er for å sjekke at lukkemusklaturen fungerer som den skal. Om den er litt slakk vil den egentlig bare bli slakkere om du ikke får behandling for det. hvis du putter en finger opp i skjeden samtidig som du trykker med anus ( akkurat som du gjør når du bæsjer) vil du bli overasket hvor nærme disse to kanalene nå ligger etter fødsel. Fistel er opprivning mellom disse veggene, og avføring vil sive ut gjennom både vagina og anus.
mammas skatter <3 Skrevet 14. august 2010 #15 Skrevet 14. august 2010 e syns mange av dere har blitt dåli oppfulgt. på mitt sykehus så sa de at jeg måtte bestille meg time på 6 ukers kontroll hos fastlegen min.og så sto det i den folderen vi fikk på sjukehuset. legen min sjekka ståa nedi der og såg på stinga. så kjente han på livmora om den hadde trekt seg sammen. og spurte om prevansjon og om hvordan d ellers var.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå