Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei fikk nettopp svar på blodprøvene mine, og hadde -3 på progesteron mangel.. er det lite? Har null peil på dette?! Leste også at det kan føre til livmorskreft og brystkreft? mangel på dette:(

Noen som har erfaring med dette? Hva gjør dere nå?... Gikk på pergotime til og med og enda så fikk jeg -3..:( håper på svar..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja det er veldig lite.. du har da nok neppe aht EL.

 

men det finens både sprøyter, kremer og tabletter man kan ta mot dette

Skrevet

Ok, gikk på Pergotime. Det er det man kan bruke sant?

Må kanskje doble kuren jeg da:/

Skrevet

Jeg tok progesteron prøve rett etter at jeg fant ut jeg var gravid. Da var den på 61.

 

Siden jeg har mistet før og er litt voksen (41) så har jeg brukt progesteron støtte fram til uke 15.

Skrevet

okei, må spørre, men hva er progesteron støtte?

Skrevet

Jeg fikk den som en vaginal krem. Et sånn lite rør man stikker opp og spruter inn. Veldig grei behandling og ingen bivirkninger, bortsett fra litt mer ømme bryster kanskje:)

Skrevet

ok, den fikk du av legen? bruker du den før du blir gravid eller når du er gravid? eller kanskje begge deler, hehe:)?

Skrevet

Jeg var jo igang med IVF; men ble jo gravid av oss selv. Hadde da brukt spray i 3 uker. Så jeg begynte med en gang jeg fikk en positiv test. Fikk resept av egen gynekolog.

 

Noe forskjell i hvor mye og hvor lenge de bruker det, disse IVF damen tror jeg. Hørt om noen som bruker dobbel dose, men i kortere tid. dette er vel fordi de har kjørt systemet sitt helt i bunn med medisiner.......

 

Håper det ordner seg for deg, klem fra meg:)

Skrevet

Hei Kajoon :)

Jeg har ved en anledning fått påvist lite progesteron. Vi har holdt på med ass befr og ble spontant gravide i sommer. Jeg spurte gynekologen min om å få progesteron støtte. Fikk cycklogest som skal tas tom 12 svangerskapsuke.

Før jeg fant ut at jeg var gravid bestilte homeopaten min en "liksom" progesteron krem som er lagd av urter o.l. Har snakket med flere, og den skal visst være ganske effektiv.

Fortvil ikke, det ordner seg nok :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...