heleneharefrøken_ Skrevet 30. juli 2010 #1 Skrevet 30. juli 2010 Hva sier dere at de små "ønsker" seg/trenger til ett års dagen sin? Hva skal dere lage av kaker/mat? Lar dere bursdagsbarnet smake kake/is osv på bursdagen sin? Gleder meg til å feire ettårsdagen til nurket =)
Gjest Kira06 Skrevet 30. juli 2010 #2 Skrevet 30. juli 2010 Nå er ikke 1-års dagen hennes før i september, og tror du ikke mannen min er kalt inn på repetisjonsøvelse med Forsvaret hele den helgen...grrr! Men vi får heller ta feiringen helgen etter! Uansett, vi hadde planlagt å ha såkalt "åpent hus" den dagen, ettersom det er endel som kommer. Siden det er første bursdagen har vi tenkt å invitere både våre foreldre og søsken og faddere. Så vi har tenkt å si at de som ønsker kan gjerne komme innom en gang på formiddagen/ettermiddagen for litt kake og kaffe. Synes det er en hyggelig måte å markere dagen på, uten at det blir for mye stress:) Jeg kommer nok ikke til å la henne få smake på kake, men sannsynligvis heller lage et fruktfat (som både hun og gjestene kan forsyne seg fra). På den måten får hun det samme som oss, uten at det blir for søtt. Når det kommer til hva hun ønsker seg, så tror jeg at jeg kommer til å si leker. Vi har ikke kjøpt all verden av leker enda, og de fleste hun har er såkalte baby-leker. Synes det er greit med endel leker, slik at vi kan bytte på hva vi har fremme. Har god erfaring med å "gjemme" litt leker, og da blir de som nye igjen etter en mnd eller to. Håper dere får en flott feiring når den dagen kommer:)
Gjest Skrevet 30. juli 2010 #3 Skrevet 30. juli 2010 Jenta mi har bursdag neste uke!!! Jippi! Dagen skal feires med familie, skal ha grillfest og håper på pent vær. Snuppa har alt det hun trenger av klær og utstyr så her ønsker vi oss bare leker. Alternativt kan de som ønsker det gi henne klær str 2år eller større. Vi legger det bare til side inntil hun kan bruke det.. Av mat så blir det grillmat. Hun spiser mer eller mindre samme mat som oss, bare passer på at hun ikke får grillmat med masse marinade på seg. Til dessert skal ha bursdagskake, muffins og fruktfat. Hun skal få spise kake om hun vil ha (hun har aldri smakt kake så aner ikke om hun liker det). Frukt vet jeg at hun digger så skal passe på å ha masse av favorittfrukten hennes (mango, kiwi og druer) Ellers skal vi bare stooorkose oss og ta massevis av bilder! Gleder meg kjempemye til feiringen, men er litt vedmodig også. Lille babyen min vokser jo så fort opp!
Renate har ♂09, ønsker 1 til Skrevet 31. juli 2010 #4 Skrevet 31. juli 2010 Lillegutt blir ikke 1 år før i oktober, men vi blir å feire med besteforeldre, tante og onkler. Så blir det en felles feiring med barselgruppa! Ang. kake skal lillegutt få smake. Er tross alt bursdagen hans.. Han har allerede smakt litt sjokolade, kjeks etc, men holder det til lørdagen. Veldig stas når han får smake det mamma spiser
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå