En til! Skrevet 26. juli 2010 #1 Skrevet 26. juli 2010 Fikk tips på sykehuset da vi var innlagt med førstemann om å kjøpe Øsypus stellesalve. Den er litt dyr (150-160 tror jeg), men varer en evighet, veldig drøy i bruk. Den inneholder masse sink og lanolin, og er mye mer effektiv enn de tradisjonelle sink/stellesalvene. På barneklinikken her i byen bruker de visst bare den... Mange har ikke hørt om den fordi den ikke reklameres for - det er et tradisjonelt apotek-produkt, så egentlig en vel bevart hemmelighet... Vet ikke om alle apotek har den heller, men har fått tak i den på Apotek 1 og Vitus, tror jeg. Uansett - anbefales på det varmeste til såre babystumper! Har også brukt den på sikleutslett o.l i ansiktet til førstemann- smurt på et tynt lag før legging- med stor suksess. Faktisk har den hatt virkning på kvisene mine óg... :-)
mamma til 3:) Skrevet 26. juli 2010 #2 Skrevet 26. juli 2010 Takk for tipset:D Har enda ikke funnet en salve som jeg har vært fornøyd med. Så skal jammen kjøpe denne og prøve.
En til! Skrevet 26. juli 2010 Forfatter #4 Skrevet 26. juli 2010 Hei igjen! Må nevne at salven heter Øsypus Pasta - så vet dere det. Ganske tykk i konsistensen. Kommer i en liten plastboks. Helt enig i at A-creme er superduper til daglig bruk (bruker den til hele familien som bodylotion, har venninner som bruker den som ansiktskrem óg), men når stumpen er litt rød eller sår, evt når atopisk eksem eller sikleutslett er ekstra tørt og rødt, er Øsypus den mest effektive synes jeg. Så vi har begge deler i hus til enhver tid. :-)
sistekanutt Skrevet 26. juli 2010 #5 Skrevet 26. juli 2010 en annen super-salve for såre røde babystumper er inotyol.
Monique8 Skrevet 26. juli 2010 #6 Skrevet 26. juli 2010 Jeg bruker en krem som heter Agrosan fra helsekost. Den kan brukes på alt fra sår baystump til solbrenthet. Den er helt suveren på 3-åringen min med atopisk eksem, og på meg selv som har ekstremt tørr og kløende hud. Trenger ikke bruke kortison på jenten min når jeg bruker denne Er dyr, men drøy i bruk.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå