Anonym bruker Skrevet 23. juli 2010 #1 Skrevet 23. juli 2010 Hei Noen som vet hvor lett/vanskelig det er å få omsorgslønn? Er nå i permisjon med minstemann som har Down syndrom. Storebror har diagnosen lett CP. Ser at det kan bli hardt å jobbe 100% når permisjonen er over, men samtidig har vi ikke økonomi på det nåværende tidspunkt til at jeg kan gå ned i stilling. Hvor mye ekstra jobb skal det være før man får innvilget f.eks 20% omsorgslønn?
Gjest Skrevet 25. juli 2010 #2 Skrevet 25. juli 2010 Det varierer veldig fra kommune til kommune..noen plasser er det lett, andre vanskelig. Men skulle jo absolutt tro at du kvalifiserer til omsorgslønn Har ei jente med DS selv, så du må gjerne sende meg en PM Alltid koselig med nye venner i samme situasjon
Anonym bruker Skrevet 26. august 2010 #3 Skrevet 26. august 2010 Har du undersøkt muligheter til pleiepenger?
Anonym bruker Skrevet 27. august 2010 #4 Skrevet 27. august 2010 Er det ikke sånn at pleiepenger er ment for en kortere periode når man ikke kan jobbe f.eks pga sykehusinnleggelser eller lignende? Hvis det er varige årsaker til at man ikke kan jobbe (fullt) tror jeg at det er omsorgslønn som er alternativet. HI
Anonym bruker Skrevet 27. august 2010 #5 Skrevet 27. august 2010 Håper du i alle fall har fått innvilget hjelpestønad, det bedrer i alle fall inntekten litt. Med gode spesialisterklæringer fra sykehus, burde du kunne få innvilget noe omsorgslønn. Vet dog at det er vanskelig å få det innvilget, man må bare ha stå på vilje og eventuelt klage på et avslag!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå