2 Mini oss Skrevet 22. juli 2010 #1 Skrevet 22. juli 2010 Har behov for å kjøpe en ny babycall, men har så dårlig erfaring med den jeg har, doro...hadde satt pris på å høre om andre som faktisk fungerer
*Frøken Lykkelig med ♂* Skrevet 22. juli 2010 #2 Skrevet 22. juli 2010 http://www.flust.no/baby-og-smaabarn/babycall/philips-avent-babycall-scd530/ vi har den:) har sett den til 990,- et sted men husker ikke hvor..:/ men vi er super fornøyd! ingen støy,sensitiv og kjempe fin:) veldig fint med temperaturmåler:)
Gjest Kira06 Skrevet 22. juli 2010 #3 Skrevet 22. juli 2010 Vi kjøpte også Doro først, men den var egentlig helt håpløs. Var så misfornøyd med den. Fikk tips (her på forumet faktisk!) at Super Nova var den beste babycallen, og fant ut at vi skulle teste den. Ettersom jeg hadde kastet bort litt penger på Doro`en, så synes jeg det ble dyrt med en ny til ca 1700 kr. Så fant en annonse i Foreldre & Barn, og fikk kjøpt den brukt til 500 kr. Super fornøyd, og en helt annen verden enn Doro. Super Nova får absolutt anbefaling fra meg, og noe av det beste med den er at den viser temperaturen i vognen. Fikk god bruk for det når vinteren var på sitt kaldeste:)
Frøken B ღღ Skrevet 22. juli 2010 #4 Skrevet 22. juli 2010 Jeg har en SuperNova. Hadde aldri kjøpt en så dyr babycall ny, men vi fant den brukt, veldig billig. Synes den er kjempebra. Man kan stille inn følsomheten (har fått prøvd den nå når vi flytta jenta inn på eget rom og babycallen ble stående lenger unna), den viser temperaturen på barnerommet (den funksjonen er veldig fin synes jeg). Bruker også babycallen når jenta sover ute i vogna. Batteritiden på den er god, selv om den ikke er helt ny. Om jeg skulle kjøpt en annen en i dag så ville jeg hatt en digital utgave for å slippe støy. I tillegg hadde jeg satt funksjoner som temperaturmåler og sensitivitetsinnstilling høyt. Jeg har ikke kikka på så mange at jeg vet om det er standard, men det er i hvertfall det jeg liker best med den jeg har.
*Frøken Lykkelig med ♂* Skrevet 22. juli 2010 #5 Skrevet 22. juli 2010 Dette står om Avent scd530: Med den nye Philips AVENT-serien av DECT-babymonitorer får du fullstendig ro i sjelen. Du kan slappe av i trygg forvissing om at babyen er fornøyd også når du ikke er i rommet. Garantert uten forstyrrelse fra noen andre enheter (andre babymonitorer, trådløse telefoner og mobiltelefoner). Gir en sikker og privat tilkobling ved hjelp av datakryptering. Du er den eneste som kan høre babyen, og du hører bare din egen baby. Fuktighetssensoren overvåker riktig fuktighetsnivå og oppdager tørr luft som kan irritere babyens hals. Personlige innstillinger er med på å opprettholde et sunt, komfortabelt klima i barneværelset. Babyer trenger ekstra tid til å tilpasse seg temperaturendringer. Den justerbare temperatursensoren overvåker barneværelset for optimal komfort og innstillingene for personlig temperaturområde gir deg beskjed om å justere klimaet når det trengs. Viser en kontinuerlig forbindelse mellom babyenheten og foreldreenheten med synlige og hørbare indikatorer. Bruker lys til å vise om babyen lager lyd, selv når volumet er slått av. Den justerbare lydfølsomhetsfunksjonen lar deg øke/senke mikrofonfølsomheten, noe som gjør at du kan lytte til at barnet puster. Et integrert nattlys og spesielt utvalgte vuggesanger dysser babyen i søvn. Gir deg mulighet til å høre og snakke til babyen, toveis kommunikasjon. Den oppladbare foreldreenheten gir deg frihet med trådløs roaming i 24 timer før den må lades på nytt. Belteklemmen og halsbåndet gir håndfri frihet og bevegelighet, og reisevesken gir komplett beskyttelse på farten. Med en rekkevidde på opptil 330 m er du sikret sikkert mottak i og rundt huset. Hvis du velger Philips AVENT, er du garantert å få produkter av enestående kvalitet som er utformet med tanke på deg og babyen.
abella Skrevet 22. juli 2010 #6 Skrevet 22. juli 2010 Supernova har vi og er veldig fornøyd med den! Vi kjøpte den fordi det er en av babycallene med lavest stråling. I tillegg har den veldig bra kvalitet. Anbefales!
2 Mini oss Skrevet 22. juli 2010 Forfatter #7 Skrevet 22. juli 2010 Takk for svar alleihop! Nå har jeg vært å leta på alle elektrobutikkene vi har i nærheten, og fant ikke super nova noen plass. Hvor får man kjøpt den?
*Frøken Lykkelig med ♂* Skrevet 22. juli 2010 #8 Skrevet 22. juli 2010 http://www.barnashus.no/nettbutikk/detaljer/42/barnesenger/babycall/super-nova-digital-babycall.html
Gjest Kira06 Skrevet 22. juli 2010 #9 Skrevet 22. juli 2010 Jeg har sett den både på Babyshop og Barnas hus...
Daydreamer 81 Skrevet 22. juli 2010 #10 Skrevet 22. juli 2010 Hei Vi kjøpte SuperNova - Den hadde vi hørt om og synes den så grei ut. MEN så bare ei uke etter på at det var andre Babycall som kom ut Best i test som var halvpris av Novaen.... husker ikke om det var bladet Gravid, nettstedet KLIKK eller TV2 som hadde den testen... Angret litt på kjøpet egentlig...
NostraStoria Skrevet 22. juli 2010 #11 Skrevet 22. juli 2010 Vi er veldig fornøyd med vår fra Doro: http://www.foreldreguiden.no/utstyr/babycall/doro_babycall_bm50/ Denne har vi stillt inn slik at det ikke kommer noe støy, har skrudd sensitiviteten litt - da kommer det kun lyd hvis barnet lager lyd. Denne har også nattasanger og lys som man kan stille inn via den bærbare. Mikrofon er det også. Har du samme? Har du prøvd å skru ned sensitiviteten?
NostraStoria Skrevet 22. juli 2010 #12 Skrevet 22. juli 2010 det er også temp måler så dere kan følge med på temperaturen i rommet til babyen.
LittLykkelig Skrevet 23. juli 2010 #13 Skrevet 23. juli 2010 V har også en supernova og elsker den foreløpig. Vel verdt pengene syns jeg.. (Spesielt siden vi fikk den i gave ) Deilig med temperaturmåler og at den lyser når barnet lager lyd. Har ikke erfaring med andre, men digger den i allefall
Hibiscrub Skrevet 23. juli 2010 #14 Skrevet 23. juli 2010 Digger vår supernova. Kjøpte ny, uten video, det syns jeg bare virket unødvendig. Toveis kommunikasjon har den ikke, ser ikke poenget med det. Jo, hvis ene forelder går og sjekker baby kan foreldrene kommunisere over callen.. "Hent ditt og datt".. Det kunne jo vært lurt. Men har jo mobil i nødsfall. Å bruke to-veisfunksjon til å snakke til barnet over callen syns jeg bare er teit. Da blir den etterhvert brukt som leketøy tror jeg. SuperNova lyser, vibrerer ved behov, og det er genialt. OG har batteri og lader til begge enheter!
rødt&blått Skrevet 24. juli 2010 #15 Skrevet 24. juli 2010 Vi har prøvd topcom sin som kom ut som 2. best i test nylig.. ble kjempeskuffet pga masse støy, så mye at vi ikke kunne høre om poden var stille eller gråt! Kjøpte en fra Avent til 499,- som vi er godt fornøyd med, gjør jobben sin, er stille om ikke poden gir lyd fra seg og slår ut selv om han bare grynter! -men man må kjøpe lade-batterier i tillegg da.. for den prisen er jo det helt greit!
Gjest Skrevet 25. juli 2010 #16 Skrevet 25. juli 2010 Vi hadde også topcom sin, ga den bort gratis og kjøpte ny! Da slo vi til med vision nova (kamera). Vet den kom dårlig ut i test, men jeg hadde ikke klart meg uten! Men må si det hadde vært luksus med temperaturmåler og luftmåler, noe som ikke er på den modellen vi har (vet det har kommet nyere type nå, men vet ikke om den har det eller ikke...). Fordelen er at da kan du se om barnet er våkent eller ikke.. her var det uunnværlig i forhold til nattavvenning og vi skapp å gå inn og "vekke" småen dersom han bare var våken, gikk ikke inn med mindre han stod opp i sengen og gråt.. veldig greit! Men har hatt litt problemer med å bruke babyenheten på batteri, men det er kanskje en feil på mitt kamera..men kjedelig å ikke kunne bruke den i vognen..! (nå er den inne på service så håper den virker bedre når vi får den tilbake..)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå