mamma til 3:) Skrevet 19. juli 2010 #1 Skrevet 19. juli 2010 Ble innlagt på sykehus med premature rier i uke 30 og heldigvis fikk de stoppet det! Men det jeg lurer på er om noen andre her har erfaring med hva som kan skje etterpå. Altså har man større risiko for å føde for tidlig? Har andre hatt premature rier, fått det stoppet for så føde for tidlig?
Hvn Skrevet 19. juli 2010 #2 Skrevet 19. juli 2010 Hei. Jeg ble innlgat inn i uke 30+3 med premature rier og at slimproppen gikk.. Livmorhalsen min var nede i 3 mm på det minste. Jeg ble satt på riestoppende drypp og fikk lungemodningssprøyte til babyen.. Riene stoppet opp og jeg fikk dra hjem.. Jeg fikk beskjed om og holde meg helt i ro.. jeg klarte 1 uke før riene startet opp igjen.. da gjorde de ingenting for å stoppe det, men det stoppet av seg selv igjen.. jeg ble igjen sendt hjem.. så 2 uker etter det (uke 33+5) ble jeg lagt inn igjen.. da klarte de ikke å stoppe fødselen. så lørdag 10 july ble sønnen vår født.. Han var 2290 og 43 cm lang,, Han scoret fullt på apgar scoren og klarer seg utrolig bra.. Vi har vært innlagt på nyfødtavdelingen på sykehuset siden han kom, men han har klarte seg kjempebra.. Vi får sannsynligvis dra hjem på onsdag med noe som heter NAST.. Hvis det er stor fare for at du føder for tidlig så spør om du kan få en omvisning på nyfødt avdelingen på ditt sykehus.. Det gjorde vi og det var godt å gjøre.. Vi var mye mer forberedt på det som kom... Bare spør meg hvis det er noe mer du lurer på.. Jeg vet selv at jeg savnet noen å spørre og snakke med.. Lykke til..
mamma til 3:) Skrevet 20. juli 2010 Forfatter #3 Skrevet 20. juli 2010 Takk for svar:) Fikk noe inn i armen, men spurte aldri hva det var og jeg fikk lungemodningssprøyte. Riene stoppet etter ca ett og ett halvt døgn. Fikk bare beskjed om å ikke gå mye eller springe. Og ikke stress rundt meg. Alle på sykehuset ga meg forskjellige beskjeder så sitter her ganske forvirra. Fikk også beskjed om at jeg var i risikosona for å føde fortidlig siden jeg har to raske fødsler bak meg. Så nå føler jeg nesten på å pakke fødebagen 2 mnd før tiden. Og åssen skal man klare å sitte i ro i to mnd med to små hjemme??=) Flott det går så bra med gutten din da:D Ingenting er bedre enn det!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå