Gjest eelis+kian Skrevet 13. juli 2010 #1 Skrevet 13. juli 2010 Det virker som at Kian er et bunnløst hull, han spiser to brødskiver til frokost, og da får han ikke mer fordi jeg ikke gidder mer. Han kunne sikkert spist en hel brødskive til. Det er det samme med alle måltidene egentlig, han spiser og spiser og spiser til JEG sier stopp. Jeg ammer på natten (hehe, jada jeg vet), og lurer litt på om jeg kanskje slipper det hvis han får spise til han er ordentlig mett på dagen? Hmm. Hvor mye spiser deres babyer? Han er forresten 9 mnd, og har ikke tid til å sitte stille et sekund. Han er veeldig aktiv, høyt og lavt hele dagen! :-)
lissiliz❤tassen❤lillesøster Skrevet 13. juli 2010 #2 Skrevet 13. juli 2010 Jeg vet ikke helt hva som er vanlig, men min er nok litt "småspist", han spiser ca en brødskive og litt grøt. Det vil si jeg gir han grøt og han gommler på en skive. til frokost. Men han sier fort ifra når han er mett, da slår han vekk maten, eller legger alt på gulvet, eller skuver det vekk, eller seg selv vekk fra bordet. Lunsj, ca et glass grønsakspurre og et dessert glass, evt brød/kavringer. Middag et glass, ellers spiser han det meste av det vi spiser. Spiser ikke veldig mye. Eks 1 potet, 5 svenskekjøttboller og kanskje 10 erter, hehe kvelds litt grøt Vi prøver stadig ut noe nytt, men syntes han får mest i seg når vi gir han glass. Han blir snart 1 år Noen barn må man jo faktisk stoppe, for de bare spiser og spiser. Kjenner ikke helt når de er mette, men det kommer som regel av seg selv etterhvert
Gjest Kira06 Skrevet 14. juli 2010 #3 Skrevet 14. juli 2010 Jeg trodde jeg også hadde et bunnløst hull..hehe...men det tok slutt for ca 1 mnd siden. Før den tid spiste hun alt, men nå har hun funnet ut at måltidene kan hun bruke som en maktkamp. Så vær happy for at du har en som spiser du:) I tillegg har hun nå begynt å si fra når nok er nok ved å riste voldsomt på hodet når jeg kommer med mer mat! Tror våre er ca den samme alderen (min er født 18.sept), og dette er hva hun spiser per dag: 0630- pupp (annenhver morgen, ettersom hun ikke får pupp når det er min tur til å sove lenge. Har en mann i pappaperm, og jeg har fri, så da deler vi morgene) 0800 - grøt av ca 1 dl vann 1130 - en halv banan og en halv avocado, pluss litt yoghurt, fruktmos, brødskive eller lignendene 1500 - Et helt 8 mnd glass med middag, pluss yoghurt eller frukt til dessert 1630 - Får smake litt på middagen vår, men her er det kun smaksprøver og litt tull for tiden. Ender som regel opp med å gnage på en kavring eller brødskorpe 1800 - grøt av ca 1,25 dl vann 1900 - pupp Forsøker å gi litt mme i kopp etter hvert måltid nå, fordi puppen ikke er så interessant lengre. Men hun drikker maks 200 ml per dag. I tillegg drikker hun bra med vann til måltidene. Det skal også sies at hun er en ganske liten baby, veide kun 7,8 kg når hun var 9 mnd. Hvor mye spiser Kian sånn cirka per dag?
Lillemor&Gutta Skrevet 14. juli 2010 #4 Skrevet 14. juli 2010 Tja hvis han sier stopp. Feks etter et helt middagsglass sier jeg stopp. Vil han ikke ha mer gir jeg han ikke mer. Stort sett kan han spise til han gulper opp overskudde i gjen. Hvis har får noe han liker kan han gape etterpå, men gir jeg han vann eller sier at nå er det tomt så er det greit. Så han virker jo mett da. Han maser ikke på mat mellom de faste måltidene og går bra opp i vekt så Han er 8,5 mnd Dette er hva han spiser: 08:30: 1 porsjon grøt på 125 ml vann 12:00: Frukt eller litt grønnsaker (er så lei grøt at vi droppet det) 15:30: 1 glass middag 18:00: grøt på 125 ml vann og 1 beger/halvt glass frukt. Bestandig litt i gjen etterpå. melk: ca 100 ml MME 3 ganger (til dupp/for natten) og ingenting om natta Vi sliter enda med å få inn noe med biter så her er det enda 6mnd mat og grøt. brødskiva kommer rett i retur. Men var det ikke du som var så iherdig med nattavveninga ? Begynte samtidig som deg, men her var det gjort på 2 dager.. Hehehe. Men du har min dypeste medfølesle. Har selv en som er ofte 100000 ganger om natta, bare det at han ikke vil ha mat.. Ikke lett
*Emma & Mathias*spire i magen* Skrevet 14. juli 2010 #5 Skrevet 14. juli 2010 Hehe, skulle jeg gitt han mat til han selv sa stopp, så tror jeg han hadde spist oss alle ut av huset Tror ikke han skjønner hva det vil si å være mett... Kl 08 får han enten 240 ml mme eller en full barneskål med grøt. Han vræler når det er tomt, men roer seg etter kort tid. Han sluker maten, så kan virke som han bruker litt tid på å merke at magen er full. Han sover som regel fra 10 - 12, og da får han grøt eller brødskive. Han er glad i brød, men det går ikke raskt nok for han, så det blir mye hyl og skrik. Han spiser en brødskive, men da får han som regel banan eller litt mme etterpå. Så sover han fra ca kl to/tre og frem til middagstid. Da spiser han et middagsglass, eller vår middag om den passer for han. Det består av en halv potet, 1 fiskekake/kjøttkake, sleiv med kjøttdeig eller liten kyllingfilé og fyller opp resten av barneskålen hans med brokkoli og gulrøtter. Opplever at han blir mer mett og fornøyd når han får hjemmelaget middag fremfor glass. Til kvelds får han grøt + mme. Er han veldig trøtt og har spist sen middag, så får han bare med seg en flaske i sengen og sovner på den. Noen dager tygger han også på en kavring eller to i mellom måltidene.. Han er straks 9 mnd, og veier rundt 9,5 kg.
Gjest eelis+kian Skrevet 14. juli 2010 #6 Skrevet 14. juli 2010 Joda, han var nattavvent, men så fikk han en tann og da gikk alt til helsike. Og når den var kommet opp, begynte jeg på nytt. Det var to uker med intens vræling he
Gjest eelis+kian Skrevet 14. juli 2010 #7 Skrevet 14. juli 2010 Øh, Kian trykket på en knapp her... Ja, det var to uker med intens vræling hele natta, og så gav jeg opp. Jeg vil heller amme mens jeg sover. Jeg hade blitt sprø hadde jeg fortsatt, han hylte fire timer i strekk uten problem :-) Måltidene ser ca sånn ut her: 07.30 Pupp på sengekanten 08.30 To brødskiver (og da kunne han godt spist mer) 09.30 Pupp før han sover to timer 12.00 Pupp og frukt, og så får han noe han kan knaske på selv 14.30 Middag (et 8 mnd middagsglass og frukt til dessert, og da sier jeg stopp) 15.30 Pupp før han sover 30 min/en time 19.00 Grøt av 2 dl vann 19.30 Pupp, så seng Han får vann til alle måltider. Så dere ser kanskje at det er mye mat for dagen, særlig siden han får pupp 3-4 ganger hver natt også. Og han var jo ikke noe flink til å spise fast føde før, hva skjedde? Hehe.
Amanter<3 1+venter tvillinger Skrevet 14. juli 2010 #8 Skrevet 14. juli 2010 Ojojojoj.. eg kan melde om ei jente på heilt andre enden av skalaen.. Frukost: opptil ei halv skive, max. Lunsj: ca det same. Evt fruktmos eller ein halv banan eller litt mini-fras, riskake eller noko. Middag: eit halvt 8-mnd glas, pluss ting frå vår middag. Til dømes 2-6 pastaskruar, ein kvart gulerotbit, ein halv brokkolibukett, ein bitteliten potetbit, ein bitteliten kyllingbit, noko i den duren. Ho smakar på alt, men kastar det meste på golvet. Kvelds: Graut av litt under ein dl vatn. Et skjeldan opp alt. Eg tilbyr vatn stadig vekk, men ho drikk ikkje mange slurkane. Så ammast ho ein del i tillegg, litt etter som kva vi gjer den dagen. Nokre rundar om natta (jada, nattavvent, til tenner og forkjøling kom og tok over.. ) Ho er litt over 10,5 mnd gammal, og høgt og lavt og over alt. Frisk som berre det. Men ber aldri om mat, og verkar ofte berre passe interessert når ho blir tilbydd. Men et alt mulig, berre veldig lite..
kirsty*2barnsmamma Skrevet 14. juli 2010 #9 Skrevet 14. juli 2010 Mi er snart 10 mnd, men har spist det samme siden hun var 7mnd egentlig... ca 4-5 tiden: 210ml mme ca 7-8 tiden: Frokost- 1 hardkokt egg og en skive og litt tomat. Vann til maten. ca 11-tiden: enten banan/avokado eller skive og en frukt. Vann til maten 1500: Middag - 40-50 gram kjøtt eller fisk, 1 potet og 30 gram grønnsaker. Pluss en frukt. Vann til maten 1800: Stor porsjon grøt, 210 ml mme, vann til maten. Så mi er og storspist ja hehe. Bortsett fra idag da, hun ville ikke ha hverken middag eller kvelds. men det er greit, vi tvinger ikke. Noen ganger er de bare ikke så sultne.
fjellgeita♀09 ♂10baby14 Skrevet 14. juli 2010 #10 Skrevet 14. juli 2010 Sånn er det her også. Hun spiser og spiser og stopper aldri, bortsett fra hvis det er grøt. Det er ikke alltid hun spiser den opp. Men hvis det da kommer noe annet på bordet som brødskive, så kan hun hive innpå en skive etterpå. Vanligvis gir jeg henne et grøtmåltid på morgenen, og jeg tar meg ikke bryet med å sjekke ut om hun er mer sulten. Til formiddagen får hun en skive og kanskje noe fruktmost etterpå. Til middag spiser hun et helt middagsglass og jeg sjekker ikke om hun vil har mer etterpå. Som regel får hun likevel smaksprøver fra det vi voksne spiser gjennom hele dagen, og da kan hun spise uten stopp. Det virker som om hun aldri blir mett. Hun hadde lagt på seg godt på sist kontroll, så hun får i seg nok, selv om jeg ikke gir henne mat til hun selv sier stopp. Da tror jeg hun hadde eksplodert Så konklusjonen må bli at jeg gir henne den porsjonen jeg lager. Hvis hun ikke syter og klager nevneverdig etterpå, så blir det med det. Hvis hun viser tydelig tegn på at hun vil smake av vår mat, så får hun smake, så mye hun ønsker.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå