meg83 Skrevet 11. juli 2010 #1 Skrevet 11. juli 2010 Hei og hopp! I dag har jeg 21 dager til termin og er visstnok fødeklar =) Men er det noen som vet hvor denne definisjonen kommer fra? Psykisk så føler jeg meg jo veldig fødeklar, og lillegutt hadde nok heller ikke hatt vondt av å komme nå, men er litt nysgjerrig på hva som er så spesielt med akkurat 21 dager? Har nemlig aldri sett/hørt om definisjonen andre steder enn på BiM... Noen som er kloke og vil dele?
Elfi regndråpe Skrevet 11. juli 2010 #2 Skrevet 11. juli 2010 Fra nå av så blir ikke barnet regnet som prematurt lenger hvis det blir født.
lin76 Skrevet 12. juli 2010 #3 Skrevet 12. juli 2010 "Fødeklar" er ingen medisinsk term, er nok derfor det er mest her på Bim du ser ordet. Kan bety to ting: - At du er meir enn 37 veker på veg, slik at babyen er "ferdig" - altså det ho over svarar. - At du FØLER deg klar no, mao at du er så høggravid, og har vore det så lenge, at du sånn cirka går på veggen ;-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå