LivetErEnLek Skrevet 6. juli 2010 #1 Skrevet 6. juli 2010 Skal grille hele, rå kyllinger til torsdag og tenkte å lage en knall god marinade å ha den liggende i over natta. Hva er ditt beste tips?
lille sprelle Skrevet 6. juli 2010 #2 Skrevet 6. juli 2010 paprikapulver pleier å være en viktig ingrediens. Jeg liker å bruke litt løksalt også. Forøvrig det du synes er godt. Det går jo også an å urtemarinere, det blir en helt annen type smak enn den tradisjonelle. Ev urter i tillegg til paprika, men vet ikke om det kan blir kræsj.
Seven Skrevet 6. juli 2010 #3 Skrevet 6. juli 2010 Jeg er så lat at jeg kjøper ferdig marinade. I krydderhyllen i butikken kjøper jeg Caj P. marinade til kylling, allround eller med hvitløk. Allround synes jeg er veldig god. God grilling!!
LivetErEnLek Skrevet 6. juli 2010 Forfatter #4 Skrevet 6. juli 2010 De ferdige har jeg prøvd før, og er enig, god den. Men jeg tenkte vel egentlig litt på noen friske urter osv.. Men takk, takk skal dere ha
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå