Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

På lørdag og søndag tok jeg graviditetstester (CB) begge var positive innenfor tidsrammen. Di ble positive med en gang, selv om di var svært svake, men ingen skyggestrek. Nå har jeg vært i lykkerus siden dette, og ville i dag ta en CB digital med ukeindikator. Den viste IKKE GRAVID???!!! Jeg sprang tilbake til apoteket, kjøpte en vanelig Clearblue og en av en billigere type. den billige er negativ og CB er svakt positiv igjen.... Ps, jeg skulle hatt mensen forige torsdag (01.juli)

 

Er det noen som har noen gode råd til meg? Jeg kommer til å teste igjen i morgen, men nå vet jeg ikke hva jeg skal tro..

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Test med morgen urin imorgen og se hva som skjer da... Ellers så kan du jo ta kontakt med legen din og ta en blodprøve :)

Skrevet

Det er oftest falsk negative i forhold til falsk positive. Jeg tror du er gravid! Lykke til :)

Skrevet

Jeg tror at du ganske så sikkert er gravid ja:))

Skrevet

CB-digital trenger ofte mer hcg for å slå ut positivt enn andre tester, så mye mulig du er gravid ja ;) Men det kan jo også hende at du har hatt en kjemisk graviditet hvor det befruktede egget ikke har fått festet seg, men altså har produsert nok hcg til å slå ut på en test.

Satser på det første så ta en ny test i morgen! :) Lykke til! :)

Skrevet

På meg slo det ut med på fire tester med strek, men som deg slo det ikke ut på CB digital.

Ta en ny test med morgenurin om noen dager.

Skrevet

Off jeg blir nesten gal. Håper jo over alt i verden at spiren klamrer seg fast :) Men nå begynner jeg å bli skeptisk til Clearblue(vanelige) tester. Jeg har jo søkt litt på nett, og mangen sier di har fått falske positive tester... Men jeg må jo bare smøre meg med tålmodighet....

Skrevet

Joda, jeg tok enda en CB med ukeindikator i dag. Den var negativ som bare det. Tok også en Quick respons som var negativ.

Det er jo godt å endelig være sikker, men jeg er ganske irritert over CB sine vanelige tester som viste positivt (hele 3 positive tester)

Jeg var svært obs over å leste resultatet innen tidsfristen, og det var tydelige blå streker! Møkkatester!

 

Til info har jeg også vært å tatt blodprøve. Å ja da, negativ som bare det....

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...