Linko78 Skrevet 5. juli 2010 #1 Skrevet 5. juli 2010 Jeg var på sykehuset på overtidskontroll idag tidlig. Jeg er 13 dager på overtid og mormunnen var HELT umoden.. Er det mulig? Fikk satt i ballongkateter, og skal tilbake imorgentidlig og legges inn på sykehuset.. Om det ikke allerede skjer noe inatt da..? Fikk min første rie i taxien på vei hjem, og har nå ca 1 rie i halvtimen. (Merkelig å prise seg lykkelig over å ENDELIG få så grusomt vondt- hehe.. Har våknet deppa hver morgen over null rier i 2-3uker) Har vært så psykisk utslitt av bekymring siste ukene, takk gud for at de satt meg igang med èn gang etter undersøkelsen, regnet jo med å måtte vente en dag eller to. Neste graviditet skal jeg plusse på 14dager på nedtellingskalenderen for å si det sånn! Andre som har bebisser som ikke vil ut på egenhånd etter 2 uker etter termin? Uff, er bekymret for at han har blitt kjempestoor.. Men men, er endelig omsider igang ihvertfall! (Førstegangsfødende)
Reflekta Skrevet 5. juli 2010 #2 Skrevet 5. juli 2010 Jeg er ikke på overtid enda, men var to uker på overtid da jeg ble igangsatt med forrigemann. Det var ikke noe gøy i det hele tatt og jeg føler med deg. Det er imidlertid stor sjanse for at noe vil skje nå eller i morgen. Jeg ble også sendt hjem med et ballongkateter som datt ut, lagde litt tøyserier, inn igjen, satt igang på nytt, og så skjedde det saker og ting. Det kan ta litt tid, men selv med mine klønete igangsettingstiltak kom gutten ut tilslutt ;-) Du har nok ikke lenge å vente nå! Min gutt var litt over 4 kg,og det er slett ikke uoverkommelig, så det er ingen krise om du føder på overtid. Det går nok kjempefint! Terminen er jo omtrentelig! Masse lykke til!!!!
Pinnus Skrevet 5. juli 2010 #3 Skrevet 5. juli 2010 Jeg fikk satt inn ballongkateter fredag kl 12.00 - lørdag kl 10.13 var hun ute. Så her gikk det fort, og trengte kun kateteret:) Var heller ikke moden i det hele tatt. Masse lykke til!
Linko78 Skrevet 5. juli 2010 Forfatter #4 Skrevet 5. juli 2010 Godt å høre at det ikke har tatt så lang tid, og at det gikk så bra med dere! Krysser fingrer for at det ikke drøyer i dagesvis her òg. Om ikke annet så er jeg fra imorgen innlagt, så slipper å være hjemme og bekymre meg ihel. :-) takk for svar!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå