Snart mamma til 2 <3 Skrevet 30. juni 2010 #1 Skrevet 30. juni 2010 De sier at snus skader barnet. Men de sier og at mye stress, sinne og slikt og kan skade barnet? Noen som har noen synspunkter på hva som er best for barnet egentli?
*Frøken Lykkelig med ♂* Skrevet 30. juni 2010 #2 Skrevet 30. juni 2010 Noe stress,og hormonsvingninger må man jo regne med. Du er menneske, og humøret svinger veldig i graviditeten. Men røyking,snusing og alkohol burde man holde seg unna. Spis sunt,normalt kosthold og beveg deg i den grad det er mulig etterhvert.. Eller kos deg med babyen i magen;) Lykke til!
Snart mamma til 2 <3 Skrevet 30. juni 2010 Forfatter #3 Skrevet 30. juni 2010 Jo, jeg har jo vært kjempe flink. Sluttet å snus me en gang jeg fant ut at jeg var gravid. Klart det kjempe fint.. Men nå holdt jeg ikke ut lengre. Etter 20 uker. Møtte på noen som sa at når de hadde sluttet så lenge så ble de veldi dårlig når de prøvde å ta en. Dom som jeg var tenke jeg at kanskje jeg og ble det, og ikke vil ha det lengre. Men så ble det ikke. Dette er veldi vanskeli altså...... å har veldi dårlig samvittihet for lille gutt i magen, som faktisk har en så svak mor akkurat nå..
*Frøken Lykkelig med ♂* Skrevet 30. juni 2010 #4 Skrevet 30. juni 2010 mhm... skal ikke komme med noen skjennepreken, virker som du er rimelig fornuftig. jeg sluttet å røyke på dagen jeg testet positivt, og ikke startet igjen. det er snart 1 år siden;) lykke til, du klarer det nok:)
♥ Mamma Mia ♥ Skrevet 4. juli 2010 #5 Skrevet 4. juli 2010 Slutta å røyke og selvfølgelig med alkohol med det samme jeg fant ut at det var baby på vei jeg også. Men snusen min får ingen ta fra meg, og jeg syns ikke det er noe egoistisk å å snuse litt. Ellers så spiser jeg akkurat det jeg vil, driver fortsatt med kampsporten min (dog veldig mye mer forsiktig med spark og slag i mage) og hva det skulle være. Greit nok at det er en liten baby i magen, men kidden kommer til å bli utsatt for ting når h*n kommer ut nevertheless. Snusa faktisk på UL også for å se om det var noe reaksjon, men det var det ikke, og JM mente dette burde være okay
Tulipan2010 Skrevet 4. juli 2010 #6 Skrevet 4. juli 2010 Her er det tydeligvis mye uvitenhet ute og går. Dette er hva so står på Wikipedia: Graviditet og snus: Hvis gravide snuser går nikotinet over i fosterets blod. Dette kan medføre at barnet blir født for tidlig og får lavere fødselsvekt. Snusing kan også føre til svangerskapsforgiftning.[7] Snus er absolutt IKKE ok når man er gravid!
Snart mamma til 2 <3 Skrevet 4. juli 2010 Forfatter #7 Skrevet 4. juli 2010 jeg sluttet å drikke alkohol fra den dag jeg sluttet å ta p-piller. Trappet også mye ned på snusen, å hadde tenkt å slutte før jeg ble gravid. Men hadde regnet med at jeg i alle fall hadde 2 månder på meg, men sånn ble det da ikke Noen uker etterpå jeg sluttet på p-pillen var testen positiv, så jeg sluttet med snus på dagen, for jeg hadde hørt at det ikke var bra for forstret, og i tilleg for å spare penger. Men så skjeivet jeg jo ut her litt tidligere, men fikk dødelig dårlig samvittihet etter 2 min med snusen i, så jeg spyttet den ut å har ikke snust siden. Satt også å leste mye på nett ang graviditet og snusing, og fant d samme som Tulipan2010. Men vurdere sterkt snus uten nikotin. Nån som har prøvd d? bare mens jeg er på jobb, for å roe ned stresset. Føler ikke at jeg er avhengi av nikotinen i snusen. Savner bare å ha den under leppa å vite at den er der på en måte Men er litt redd for at det kan være noen skadelige stoffer i den og som kan skade lille mann i magen?
Ennai Skrevet 5. juli 2010 #8 Skrevet 5. juli 2010 Titter innom fra 3.tri. Jeg kutta ut snusen 3 uker før positiv test. Bestemte meg ut i fra det blå at nok var nok. Men har nok desverre ikke klart å legge fra meg vanen om noe under leppa :-S Vi kjøper onico nå og da. Har ikke dårlig samvittighet for det, for det står at den er fri for de farlige stoffene som er i nikotinholdig snus.. Skal nå tro at det stemmer siden det står på pakken :-P Men snuser aldrig offentlig da.. Føler ALLE ser på meg når jeg gjør det. hehe
♥ Mamma Mia ♥ Skrevet 23. juli 2010 #9 Skrevet 23. juli 2010 Jeg for min del snuser fortsatt, og har ikke tenkt å kutte ut å være meg fordi jeg er gravid. Så lenge man begrenser seg de første 3 mnd og den siste så får det så være
Scarlette Skrevet 23. juli 2010 #10 Skrevet 23. juli 2010 Jeg sluttet med snusing. Og har hatt drømmer der jeg bare tar meg 1. Og får helt panikk og dårlig samv. Men har jo lyst på. Har tilog med tatt en mentoldrops under leppen for at det skulle svi litt. Men må bare ikke tenke på det..Har ikke problem med det sånn sett. Men har litt lyst å prøve igjen etter graviditeten...
Oktobergutt2010:) Skrevet 23. juli 2010 #11 Skrevet 23. juli 2010 Er absolutt ikke en av dem som støtter røyk og snus under svangerskapet, men i mange tilfeleller hvor mor blir frustrert, full av dårlig samvittighet og anger tror jeg faktisk det kan være bedre å snuse/røyke enn å fortsette å være på bånn resten av graviditeten. Det sies jo at også det å være trist er følelser barnet får, noe som heller ikke er bra.
Melanzana Skrevet 23. juli 2010 #12 Skrevet 23. juli 2010 herregud, snus er jo skadelig, så hvorfor utsette barnet for det, når det faktsik ikke skall allverdens viljestyrke til heller for å slutte.. synes det rett og slett er egoistisk.. snusa fast, og MYE, før jeg blei gravid.. slutta med en gang jeg fant det ut, og hadde ikke klart å hatt en snus i en gang, på grunn av dårlig samvittiget. begynn heller på igjen etter fødselen hvis det er SÅÅÅÅ viktig.
Oktobergutt2010:) Skrevet 23. juli 2010 #13 Skrevet 23. juli 2010 Hvor i alle dager får du det fra at "at det ikke skal allverdens viljestyrke til for å slutte" ? Bare fordi DU klarte å slutte? Hvorfor i alle dager sitter det så mange millioner mødre over hele verden som rett å slett gjør seg psykisk syk fordi de ikke klarer å slutte? Å bare for å ta med den beste med hele setninga, "begynn heller på igjen etter fødselen hvis det er så viktig" Tror du virkelig ikke at det også er skadelig for babyen????
fjellgeita♀09 ♂10baby14 Skrevet 23. juli 2010 #14 Skrevet 23. juli 2010 Snus, alkohol og visse typer mat er mye enklere å holde seg unna, enn det å klare å avstresse seg selv. Det skal nok veldig mye stress til før det er skadelig for barnet. Jeg snuset selv før jeg ble gravid. Klarte å kutte ut så fort jeg fant ut at jeg var gravid. Ingen problem. Men begynte på igjen en stund etter fødsel. Så ble jeg gravid igjen. Var like lett å slutte, men jeg må faktisk ærlig innrømme at jeg har tatt to posesnus iløpet denne graviditeten. Er 18+1. Men det er sikkert et par mnd siden nå, og det ble med det. Det var egentlig tåpelig, siden jeg egentlig klarer meg greit uten.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå