Gå til innhold

Hva syns dere om navnet til lillegutt?


Anbefalte innlegg

 

Jeg har alltid likt Storm, i tillegg til det ville bestemoren til samboer at han skulle hete det. Så skulle jeg ha vært litt "moderne" hadde jeg villet kalt lillegutt for det..

 

Men så har vi en så fin tradisjon gående på farsiden, (og ingen av søsknene mine har fulgt opp navnet) hele gjengen opp til tipp oldefar heter Ole. Mens min onkel som døde like før jul het Henning,

 

hva syns dere om

Ole-Henning?

Fortsetter under...

Ikke så stor fan av Ole, må jo innrømme det. Men vanvittig morsomt for faren min som heter det, og navnet som har gått i generasjoner.

 

Henning liker jeg veldig godt, men var liksom å finne noe som funker...

og da ble det eneste "kombinasjonen"

Annonse

Fint å velge navn som betyr noe i familien:) Men jeg ville latt navnet stå uten bindestrek. Ole Henning. Da står dere friere mht hva dere kaller barnet til daglig også. Kan jo feks kalle ham Henning (hvis det er det dere liker best), men at han heter Ole Henning på papiret (fin gest til din fars familie å ta med Ole)

 

:)

 

Ja, var enten Ole-Henning eller bare Ole Henning. Forsåvidt tenkte jeg litt feil, og skrev med bindestrek, men det vi hadde tenkt var uten bindestrek for at navnene skal kunne stå fritt. Nettopp for å kanskje kunne bruke Henning aller mest.

 

I tillegg kan han jo bruke det navnet han liker best selv.

Kanskje det får bli ei lita tulle istendenfor, så slipper vi navnestyret! ;)

Syns det var et fint navn jeg! Ikke som alle andre liksom:)

Jeg er ikke sånn kjempe fan av doble navn(samboer har dobbelnavn med Ole som andre navnet), men syns da Ole Henning var fint:)

Men er enig, uten bindestrek!:)

Lykke til med navnvalget:)

Annonse

Ole passar til stort sett alt, og Henning er eit namn som sjeldan blir brukt - og som ikkje minst har ein betydning for familien. Eg tykkjer dette er ein flott kombinasjon. Men dette handlar ikkje kom kva andre tykkjer i det heile tatt!! Dette er utelukkande opp til deg og din kjære å bestemma.

 

Uansett kva navn du velgjer, vil det alltid finnast dei som a) ikkje ville ha kalla ungen sin det.. b)tykkjer det er superharry .. c)tykkjer dei er fine kvar for seg.. d)at det er flotte og tradisjonelle norske namn som går i mot alt som heiter moter og trendar og faktisk gjer sitt til at guten får ein nokså spesielt namn.

 

Namn er personleg, det er verkeleg ikkje fint gjort å kritisera andre for namnevalet. Og ingenting er så fint som familietradisjonar, spør du meg - i alle fall når du gjer det fordi du har lyst og ikkje kjenner deg pressa til det. Det er mykje sant i at namnet ikkje skjemmer nokon. Lykke til med valet, det blir ein skjønn liten tass uansett kva han heiter.

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...