Gå til innhold

Til dere som har brunt utflod/ og friskt blod når dere tørker dere


Anbefalte innlegg

Jeg hadde det i uke 9, brun spotting og blødde faktisk igjennom. det varte i 3 dager og så var det ferdig.( legen mente at det var pga at jeg har tatt fly). så noen dager etter på, ei uke ca så fikk jeg rød spotting/blødning når jeg tørket meg.. JEg tenkte det verste med en gang så klart.. fikk tatt to hcg prøver og de var bra. den andre steig med 20 000. Var på UL fredag og fikk sett et bankende hjerte og en aktiv kropp=)

 

Mitt budskap er : Ikke tenk det værste, selv om dere blør/spotter. Det kan gå bra alikevel. Er nå 13 + 3 =) Ønsker alle lykke til, og håper vi sees i 2 trimester :D

Fortsetter under...

Åh du er en engel,jeg logget meg nettopp inn for og spørre dere om dette,fikk litt rosa på papiret fredagen((6+0 idag) og det ble med det,men det er såvidt noe brungreier i trusa av og til og jeg er sååå bekymret,legen sa at det kunne jo ikke utelukkes at det er en påbegynnede SA men den begynner som regel ikke slik da sa hun men det kunne jo ikke utelukkes siden det bestandig finnes unntak :-S

Søstra mi sa at hun hadde rosa/brun utflod med alle sine tre små så det var ikke noe å nekmre seg for,men hvem greier og la vær sier nå jeg..:-S derfor er det flott med slike tråder som denne som kan berolige oss :):):)

Skal på ny time torsdagen(1juli) og da bli henvist til UL..gleder meg..

Det er forresten også greit å tenke på at man kan få brun utflod/rosa på papiret etter sex for eksempel - både med og uten partner. Slimhinnene blir sprøere og tørrere når man er gravid, så det er lett å få en liten risp/sprekk i vagina. Og det kan gi små, helt ufarlige blødninger. Det kan også forekomme sånt etter fall, sykkeltur osv.

En annen grunn til spotting/ småblødning som kommer og går kan være fordi man har en soppinfeksjon. Mistenker at dette stemmer/stemte for meg; spottet litt brunt med noen dagers mellomrom i uke 11 og 12, men fikk likevel se et sprell levende foster på UL i uke 13.

Fatt mot, og dra på privat UL om du lurer fælt.

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...