Samsyn, Camilla og Therese Skrevet 26. juni 2010 #1 Skrevet 26. juni 2010 Har gitt lillemor most banan, raspet eple og pære. Kan jeg gi henne så godt som alt av frukt nå som hun er 8 mnd eller er det noe jeg må passe på? Tenker på druer, fersken, plommer, jordbær, kiwi osv. Hun har også begynt så smått med brødskive, har til nå gitt henne leverpostei og makrell i tomat som pålegg, hva gir dere andre som pålegg? smøreoster har vel en god del salt så det styrer jeg litt unna. Og prim inneholder fløte og de skal vel helst ikke ha melkeprodukter før de runder iallefall 10 mnd. Herremin så fort man glemmer fra førstemann hehe
Propellll ♥ Skrevet 26. juni 2010 #2 Skrevet 26. juni 2010 Gutten min elsker vannmelon. Jeg kjøpte en sånn baby safe (?), smokk med netting som jeg putter litt større biter inni. Han sutter og gomler og koser seg sånn med den
Elina Skrevet 26. juni 2010 #3 Skrevet 26. juni 2010 baby safe, smokk med netting? Hva er det? Høres genialt ut.
Elina Skrevet 26. juni 2010 #4 Skrevet 26. juni 2010 Jeg kjører alt mulig i stavmikser. Fersken, plommer, ananas, mango, melon av mange slag, norske bringebær, epler. Ja, rett og slett alt mulig. Jeg bruker banan for konsistens kun, da blir det litt tykkere da noe frukt blir i tynneste laget. Kiwi TROR jeg at du bør vente med, det er litt surt. Men stenfrie druer som er most går bra. Jordbær går bra, men er ikke bra for alergikere eller de med eksem pluss den er veldig sprøyta i forhold til annen frukt. Faktisk er jordbær og kirsebær/moreller på toppen av verstinglistene i forhold til kjemiske sprøytemiddel. Så det er nok noe å tenke på.
Propellll ♥ Skrevet 27. juni 2010 #5 Skrevet 27. juni 2010 Ja den er genial! Heter Baby safe feeder. jeg kjøpte den på Babycomfort, 99 kr. Nettingen er som en sånn vaskepose. Den er ikke så stor. Kan putte oppi alt av frukt og grønt, og så er man sikker på at babyen ikke får i seg biter. Fra 5 mnd + sto det på pakken. Men kan tenke meg at den blir fort slitt dersom babyen har tenner og gnager mye på den. Må passe på at det ikke blir hull. Får også kjøpt pakke med refill.
Romeren Skrevet 27. juni 2010 #7 Skrevet 27. juni 2010 Jeg har ikke ført noe er "fy", så jeg gir min på 7 måneder alt sammen: Kiwi, mango, melon, pære, etc. Burde jeg la være, kanskje?
spireliten Skrevet 28. juni 2010 #8 Skrevet 28. juni 2010 Lær ungen din i tidlig alder å like avocado. Som og ble nevnt over her. Det er en veldig sunn og næringsrik frukt (eller er det en grønnsak???).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå