*TuttiFrutti* Skrevet 21. juni 2010 #1 Skrevet 21. juni 2010 Snuppa på 14 uker får nå mest mme, men sliter med forstoppelse. Vært hos legen som har anbefalt å gi 3 ml laktulose per døgn. Dette gjør jeg - men når blir det noe "action"?! Hun hadde sist avføring på fredag - hard og vond - og begynte med laktulose på lørdag, men fortsatt har det ikke skjedd noe. Lurer på om jeg kan bruke malt i tillegg, men det blir kanskje litt mye?
sillyfilly og Olivia Skrevet 21. juni 2010 #2 Skrevet 21. juni 2010 Du skal kunne få effekt i løpet av 2-3 dager. Se om ikke det er bedre i morgen, ellers kan du jo gi malt i tillegg Evt høre med legen om du kan øke doseringen på Laktulose.
rødt&blått Skrevet 21. juni 2010 #3 Skrevet 21. juni 2010 Jeg ville ikke ha gitt laktulose på så små barn.. det virker nemlig motsatt dersom man ikke får i seg nok drikke -noe som er problemet i utgangspunktet for mange med forstoppelse! Jeg ville heller gitt malt blandet i mme og evt sviskesaft eller sviskegrøt..
BikkjeBisk Skrevet 21. juni 2010 #4 Skrevet 21. juni 2010 Snuppa vår tåler ikke laktose tror jeg så vi har kjøpt morsmelkerstattning på apoteket som ikke er basert på kumelk. Nå har hun ikke vondt i magen lengre etter vi begynte med det:D Du kan kanskje prøve det. For har man laktoseintoleranse får man hard og vond avføring..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå