Gå til innhold

Laktulose erfaringer?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Snuppa på 14 uker får nå mest mme, men sliter med forstoppelse. Vært hos legen som har anbefalt å gi 3 ml laktulose per døgn. Dette gjør jeg - men når blir det noe "action"?! Hun hadde sist avføring på fredag - hard og vond - og begynte med laktulose på lørdag, men fortsatt har det ikke skjedd noe. Lurer på om jeg kan bruke malt i tillegg, men det blir kanskje litt mye?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du skal kunne få effekt i løpet av 2-3 dager. Se om ikke det er bedre i morgen, ellers kan du jo gi malt i tillegg :) Evt høre med legen om du kan øke doseringen på Laktulose.

Skrevet

Jeg ville ikke ha gitt laktulose på så små barn.. det virker nemlig motsatt dersom man ikke får i seg nok drikke -noe som er problemet i utgangspunktet for mange med forstoppelse!

Jeg ville heller gitt malt blandet i mme og evt sviskesaft eller sviskegrøt..

Skrevet

Snuppa vår tåler ikke laktose tror jeg så vi har kjøpt morsmelkerstattning på apoteket som ikke er basert på kumelk. Nå har hun ikke vondt i magen lengre etter vi begynte med det:D

Du kan kanskje prøve det. For har man laktoseintoleranse får man hard og vond avføring..

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...