Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

 

Jeg var hos fastlegen min på mandag, han hadde da fått svar på blodprøvene min og ville ta en innvendig ul av eggstokkene mine.

 

Der fant han endel eggposer( tror det var det) langs kanten av hele eggstokken. han sa videre at fhs nivået mitt var 1,9 og LH 2 og at ubalansen lå der!

Han sa videre at eggene mine var modne men det lav fhs nivået gjorde at eggposene ikke sprakk! fikk resept på metformin men han sa samtidig at jeg ikke burde ta pergo samtidig... (har tidligere fått påvist el ved pergo)

 

tilbake til spm mitt

Gjør metforminen sånn at eggposene sprekker? noen som har en formening om hvorfor jeg ikke skal ta pergo samtidig som jeg tar metformin?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

hei, hmmm, jeg går på pergotime å metformin samtidelig, så jeg ser ikke helt det logiske med at ikke du skal kunne gå på begge deler samtidelig.

tror ikke metformin har noe med eggposene å gjøre, skal ikke si det sikkert men jeg får metformin for å "stabilisere" vekta mi.

Skrevet

Man kan få el av metformin, så jeg antar legen mener du skal først prøve metformin ens tund før du pøser på med pergo i tillegg.

 

Men genrelt kan man kombinere disse to preparatene.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...