Tyren78-09+12 Skrevet 8. juni 2010 #1 Skrevet 8. juni 2010 Lillegutt har nå begynt å tulle mye i senga..han snur seg rundt og vil liksom ligge på magen. Har snudd han rundt på ryggen etter at han har sovna et par ganger, men når han våkner tidlig morgen(rundt kl 04-05), så vil han ikke sove mer på ryggen,.da blir det bare sutring og han nekter rett og slett. Men dersom han får ligge på magen, så sovner han som oftest igjen. Bakdelen er at jeg blir liggende halvvåken resten av natta fordi jeg er bekymret for om han får puste(han ligger med hodet til ene sida som regel da...men..). Er det greit å la han sove på magen når han er såpass stor? Det er jo vanskelig å unngå det dersom han snur seg iløpet av natta uten å lage lyd(slik at jeg ikke våkner av det..). Hva er deres mening/erfaring?
En liten mamma Skrevet 8. juni 2010 #2 Skrevet 8. juni 2010 Bare la gutten din ligge på magen! Når de er så store at de snur seg selv, er det greit at de sover sånn. Jeg hadde også mange søvnløse netter med min eldste hvor jeg bekymret meg for at ho sov på magen, men helsesøster forsikret meg om at det var greit når de snur seg selv!
Tyren78-09+12 Skrevet 8. juni 2010 Forfatter #3 Skrevet 8. juni 2010 Ok, takk for svar Kanskje jeg får sove bedre i natt Skjønner jo at han blir lei av å ligge på ryggen så lenge av gangen.
Alva♂️♂️♂️♀️ Skrevet 8. juni 2010 #4 Skrevet 8. juni 2010 Ja bevares, når de er så store er det jo null problem :-) Du er heldig om det ikke har vært noe problem før, her var vesla ikke en gang 4 mnd når hun begynte litt, og etter 5 mnd har hun sovet på magen store deler av natten. Synes det var litt ekkelt når hun bare var 4-5 mnd, men nå som hun snart er 10 mnd finnes jeg ikke bekymret. Er de første 6 mnd man skal være litt forsiktig, etter dette er risikoen for krybbedød minimal.
♥ Vinterbarnet ♥ Skrevet 8. juni 2010 #5 Skrevet 8. juni 2010 Sønnen min på 6 måneder sover også på magen. Den første uka han begynte med det, var vi oppe flere ganger og snudde han. Men noen ganger våknet han av det, og lå våken opptil 2 timer. Helsesøster sa at når han snur seg selv, snur han også hode unna. Nå går det veldig fint, og vi sover godt alle sammen.
Tyren78-09+12 Skrevet 8. juni 2010 Forfatter #6 Skrevet 8. juni 2010 Hehe..jeg har kanskje vært heldig ja. Han har vært veldig rolig i senga, det er først den siste uka egentlig at han har begynt å reise seg ved sengekanten og vi har måtte flytte ned bunnen..og etter det ble han helt "vill", hehe
Alva♂️♂️♂️♀️ Skrevet 8. juni 2010 #7 Skrevet 8. juni 2010 Hehe... Kjenner til det ja. Her måtte vi flytte ned bunnen når hun var bare 6 mnd gammel, men lot ene kanten stå litt lenger nede (kan vippes ned ca 20 cm på ene langsiden) slik at jeg lettere kunne gi smokken om natten uten å reise meg opp. For noen netter begynte hun å klatre ut av sengen (!), så nå måtte kanten opp også. Aktiv liten tullemor vi har ;-)
Tyren78-09+12 Skrevet 8. juni 2010 Forfatter #8 Skrevet 8. juni 2010 Oj, det må en si Tidlig ute hun da. Gutten vår har vært veldig bedagelig..hehe..låg lenge stiv som en stokk på gulvet før han i det hele tatt gidda/kom på å snu seg til mage etc.. Men det har ikke vært lite "arbeid" med han fordi nei! kolikk som varte og varte..og sovenekt(må trilles i søvn på dagtid)..leggenekt(ofte)..i det hele tatt en meget oppmerksomhetssjuk gutt Vil helst ikke ligge alene noe sted. Det bedrer seg heldigvis i forhold til det var ei stund da..takk og lov..men det henger igjen litt enda. Sliter nok litt med magen enda også..vanskelig å få i han mat md klumper etc..og tror han har litt vondt i gommene(foreløpig ingen tenner). Men OJ så mye morro også da! Gøy når de reiser seg opp, krabber/åler seg overalt..og gjør div. akrobatikk på gulvet Venter bare på at han skal si "mamma" jeg nå....helst FØR han sier pappa..hehe;)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå