Knøtte85 Skrevet 7. juni 2010 #1 Skrevet 7. juni 2010 Her er alt fint! Sover litt dårlig om natten, og er begynt å føle meg veldig stor og tung. Men ellers er alt topp! :-) Hvordan er det med dere andre? :-)
Melkerullen Skrevet 7. juni 2010 #2 Skrevet 7. juni 2010 Varierende mengde søvn om natten, pga må så ofte opp på do - men innimellom kan det (faktisk) gå en natt uten at jeg har måttet stå opp - da har jeg tisset i senga!! Neida-bare tuller, hehe:) Har begynt å få en god del vann i kroppen, kan ikke bruke sokker lenger, pga dette. Igår var føttene mine blålige nedenfor sokke-kanten, dermed fikk jeg sokkeforbud av mannen min:) Bekkenet begynner å verke samt korsryggen, men etter å ha hatt veldig stor mage er den nå på normalen. Trett - men fine formiddager. Har ikke hatt tid til å tenke på fødselen etc. men håper det begynner å komme litt mer tanker rundt dette snart, slik at jeg har tid til å forberede meg. Er også veldig glad for å være gravid-elsker det!!! OG gleder meg masse til å treffe min lille tulle:)
Løvinna30 Skrevet 8. juni 2010 #3 Skrevet 8. juni 2010 hei på deg. Magen begynner å bli stor og tung, og sover ikke så godt om natta lenger, bruker laaang tid på å sovne. Men ellers er formen fin :-) er 32+4 :-)
Nicoline3 Skrevet 8. juni 2010 #4 Skrevet 8. juni 2010 Veldig vondt bekken som holdes i sjakk med akupunktur, og 2-4 tisseturer hver natt,men ellers i grei form. Sliter også med halsbrann og hemorroider,men trøster meg med at det bare er noen få uker igjen nå, så får jeg flink jente premien min Har heldigvis ikke lagt på meg mer enn 9 kilo denne gangen (19 sist), så da håper jeg å holde meg "lett" resten av tiden. Ligger litt under på sf kurven og jm mener jeg får et barn på ca 3800, og det hadde ikke gjort noe. Fikk en på 4510 sist... Krysser fingrene for at vi alle føder til termin
vimsa .-) på overtid Skrevet 8. juni 2010 #5 Skrevet 8. juni 2010 kjenner meg godt igjen hos de fleste her jeg også. sover dårlig, men formiddagene er stort sett ikke verst. bekkenet begynner å bli ille, og sure oppstøt begynner å plage mer og mer. ellers har jeg hatt et godt tredje svangerskap så langt syns jegt!
Sagastar Skrevet 9. juni 2010 #6 Skrevet 9. juni 2010 33 + 3. Får også varierende mengde søvn om natten, og en del dager har jeg en god del vann i kroppen. Førsøker gå meget, men føler meg stor og tung, til tross for at legen min synes jeg bør gå opp mer i vekt. Har gått opp 12 kg, og jeg synes det håller.... Er diabetiker (typ 1) sedan mange år, og den sliter jeg litt med. Ellers går det ganske fint, det er ju for en god sak vi sliter, ikke sant?
frk Nilsen Skrevet 9. juni 2010 #7 Skrevet 9. juni 2010 Er mye trøtt på dagtid, siden søvnen på natten er ganske varierende. Sover generelt dårlig, og at det begynner å bli sommervarme ute hjelper ikke. Skal ut å kjøpe meg en tynn sommerdyne, håper det hjelper litt. Ellers blir jo nattesøvnen avbrutt med ca 2-3 toalettbesøk. Har bekkenløsning og isjias, går til akupunktur for dette, og det hjelper! Helt fantastisk å kunne gjøre ting og tang i hverdagen uten smerter. Skal på ny runde i morgen. Om 2-3 uker starter jeg modningsakupunktur til samme akupunktør. Ikke like lett å ta på seg sko lengre, men man har jo skohorn og sandaler! Ellers er det ganske bra med meg, nyter fine været når det er til stede, passer på å slappe av når jeg trenger det.
Pikenurk nr 2ღFødt 17.juli:) Skrevet 9. juni 2010 #8 Skrevet 9. juni 2010 Er i uke 34, dvs 33+2 (eller no') Formen er egentlig bedre nå enn den noen gang har vært:) Herlig følelse! Har faktisk gått ned 1kg siste 6 ukene, så har nok kvittet meg med noe overflødig fett, så føler meg egentlig ikke så tung eller stor. Har lagt på meg 11kg og er 170 høy. Spiser mandler jevnt og trutt slik at jeg holder halsbrannen i sjakk. Sover 2-3 timer av gangen på natten(mellom tissepauser), men tenker på at da er jeg vant til det når tulla kommer og skal ha mat. Går faktisk veldig greit og det gjorde det sist også...Fikk liksom et ekstra gir. Og tenker at nå kanskje nettene til og med blir bedre når tulla kommer enn de er i dag:) Har mye og sterke kynnere, og temmelig ubehagelig med heftig nedpress(tror noen ganger hun er på vei ut..) Men, tenker at da blir nok fødselen enklere:) Ellers trener jeg knipeøvelser flere ganger daglig. Ut over dette storkoser jeg meg med lilletulla, kjenner foten hennes til stadighet og benytter anledningen til å kose med foten hennes. Sååååå koselig!!!! Alt er nå så og si klart, men håper hun holder seg inne til termin og ikke kommer 3 uker før som søsteren hennes gjorde... Nyter å være så heldig å være gravid! Før jeg vet ord av det er graviditeten over.... Gleder meg sånn til å treffe henne!!!!! Lykke til jenter!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå