n74 Skrevet 5. juni 2010 #1 Skrevet 5. juni 2010 Bebisen har blitt sår i halsgropen og det er neppe behagelig. Noen som har gode råd for hva som kan gjøres?
Gjest Kira06 Skrevet 5. juni 2010 #2 Skrevet 5. juni 2010 Høres ut som om det er det samme datteren min fikk da hun var litt yngre, hvis det er mellom "valkene" på halsen? Det vi gjorde var å vaske det godt med bare vann, tørke enda bedre og tilslutt ta på litt pudder. Vi gjorde dette flere ganger om dagen, og da gikk det bort etter to dagers tid. Hun hadde det samme under den ene armen, og det gikk også fort bort. Tror det blir litt slik på steder hvor de blir fuktig uten å kunne lufte det bort.
070210 Skrevet 5. juni 2010 #4 Skrevet 5. juni 2010 Zinksalve er mye mer effektivt Borte over natta hvis du smører et tynt lag før bebisen legger seg på kvelden! Fikk tipset av ei veninne som er helesøster!!
Rampongi Skrevet 5. juni 2010 #5 Skrevet 5. juni 2010 Vi hadde samme problem og brukte en litt "dyrere" krem fra avene. Cicalfate heter den, med kobber og sink. Funket raskt. Brukte den et par dager. Men viktig å holde det rent og tørt ja.
ellen-propellen Skrevet 5. juni 2010 #6 Skrevet 5. juni 2010 Zinksalve funker ikke så godt på ho av mi, så jeg bruker pudder. Tar på pudder fast under hakene,lårvalker,under armer og stump etter hvert bad. Ellers etter behov. Husk å sjekke under armene (dra armen ut slik at du ser godt inn i skrukkene),her blir min fort sår om jeg ikke pudrer.
Gjest Kira06 Skrevet 5. juni 2010 #7 Skrevet 5. juni 2010 Det er det samme hos oss; sinksalve fungerer ikke like bra som pudder. Tror det er fordi pudderet tiltrekker seg fuktigheten, mens salven ligger som et lag over. Så jeg bruker også kun pudder
Stolt_mamma* Skrevet 5. juni 2010 #8 Skrevet 5. juni 2010 Hei:) Datteren min hadde akkurat det samme for noen uker siden. Så skikkelig ille ut; rødt, irritert og væsket. Svigermor er intensiv sykepleier og har jobbet på NEO (nyfødt intensiv) og hun kjøpte Inotyol salve til oss. Kjøpes på apoteket, ligger i babyavdelingen. Det er en "seig" salve som inneholder bla tjære (helt ufarlig for den lille), som gjør at den blokkerer for fuktighet. Det funket helt suverent!!!!! Lukter litt jernbanesviller akkurat nå du smører den på og du må vaske den av med olje. Har brukt den på bleieutslett og varmeutslett og nå er frøkna helt fin!!! En salve alle burde ha til babyen sin! Kjøp den:) Smør morgen og kveld i en liten uke, og du skal se at huden blir helt fin igjen! Hjelper mye bedre enn sinksalve!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå