Foxi Skrevet 3. juni 2010 #1 Skrevet 3. juni 2010 Hei, er gravid i 16 uke og sliter fortsatt med kvalmen, desverre! Med førstemann var jeg kvalm fra første dag til jeg var 3 mnd'er på vei. Denne gangen startet det ikke før jeg var 2 mnd'er på vei, og det har enda ikke gidd seg. Er det noen som er kommet ca like langt som fortsatt sliter med kvalme?
Miss Snow Skrevet 3. juni 2010 #2 Skrevet 3. juni 2010 Yes! Jeg fikk kvalmen kasta på meg i uke 7 (og ble liggende på sofaen hele påsken) og er nå i uke 16 - med kvalmen høyst til stede. Det skal sies at den har blitt noe bedre de siste ukene, men jeg er fortsatt kvalm flere ganger daglig, men nå er det mest når jeg er sulten og ikke såååå mye fra morgen til kveld lenger. Jeg håper inderlig det gir seg snart, for det er umulig å handle inn mat for flere dager eller planlegge noenting med kvalmen luskende hele tiden. Legen min anbefalte akupunktur, så jeg tenkte å ta noen timer med det. Det skal ha bevist god effekt på kvalme, men det varierer jo fryktelig fra person til person om det virker.
Foxi Skrevet 3. juni 2010 Forfatter #3 Skrevet 3. juni 2010 Takk for svar "Miss Snow" Det er godt det er flere av oss, ikke det at jeg unner noen å være kvalm altså! Jeg har vært sykemeldt i 2 mnd'er. og nå er jeg aktiv sykemeldt. Det er dager som igår og i dag at jeg er kjempe kvalm, hvor jeg rett og slett ikke greier jobb, også er det dager hvor jeg er i kjempe form og greier jobb! Det er forferdelig slitsomt, men prøver og tenke på at det kommer noe som gjør det virkelig verdt det Håper også det gir seg snart, så jeg kommer meg skikkelig igang med jobb igjen før jeg skal ut i permisjon! Når har du termin?
eliona Skrevet 3. juni 2010 #4 Skrevet 3. juni 2010 sist jeg var gravid var jeg kvalm HELE svangerskapet. Det var veldig ille, da gikk jeg på skole. Nå er jeg 23 uker gravid og ikke vært kvalm en eneste dag. håper det gir seg for din del. Jeg har e venninne som ble gravid i ca 8uke og til og med uke 20, så det er håp at det gir seg. Lykke til videre!
Miss Snow Skrevet 3. juni 2010 #5 Skrevet 3. juni 2010 Jeg har termin 17. november. Enn du? Kvalmen er ufattelig slitsom, ja. Jeg har ei venninne som har termin i juli, som har fått kraftig bekkenløsning nå. Men hun sa at hun heller tok bekkenløsning ganger ti enn kvalmen hun hadde hatt tidligere i svangerskapet. Jeg har slitt litt på jobb, men stort sett har det gått greit. Der MÅ jeg liksom være 100 % tilstede og glemme meg selv litt. Men det har vært en utfordring å få til å sitte mest mulig, for det er nesten umulig i min jobb. Og når da kvalmen blir verre av å stå mye oppreist er det litt håpløst noen ganger. Heldigvis er det bare to uker til sommerferie nå! I tillegg har jeg så utrolig dårlig samvittighet for alt jeg burde ha gjort, men ikke får gjort. Dustejordmora jeg var hos i uke 12 satt bare og gnåla om at jeg måtte spise fisk og gå mye tur. Men det er pokker ikke så lett når man er kvalm og utslitt døgnet rundt! Men nå kan jeg ikke spise en sjokoladebit uten dårlig samvittighet lenger.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå