*Athena* Lucas,englepia+Dani! Skrevet 1. juni 2010 #1 Skrevet 1. juni 2010 Jeg klarer rett og slett ikke å helle i meg 1 1/2 liter vann feks om dagen...blir helt full i magen og kvalm av 2 dl. Tror heller på at man skal drikke når man er tørst, føles mye bedre:)
Mammapudding Skrevet 1. juni 2010 #2 Skrevet 1. juni 2010 Jeg drikker lite, ikke bare vann men generelt. Drikker kun melk å vann i hverdagen, og har ikke sjans å drikke hvis jeg ikke er tørst. Vet når jeg har drukket for lite, da får jeg en spesiell hodepine..og den går over etter at jeg har drukket litt vann:) Tror det er veldig individuelt hvor mye man trenger, noen trenger mye og andre trenger mindre:) Jeg drikker når jeg er tørst:)
erteposen + 4 Skrevet 1. juni 2010 #3 Skrevet 1. juni 2010 Jeg elsker vann, men sliter med å få i meg nok væske her jeg er nå. Vannet smaker ikke godt! Det varierer jo hvor mye en trenger mht. aktivitetsnivå, varme, om en drikker mye kaffi osv. Jeg får raskt hodepine av lite væske og må passe på.
Candy girrrl Skrevet 1. juni 2010 #4 Skrevet 1. juni 2010 Drikker lite. Sjelden tørst. Ofte er det eneste vannet jeg drikker det jeg svelger vitaminer med. Prøver å tvinge meg til noen glass ellers. Men synes det er ubehagelig å drikke vann.
Gjest Skrevet 1. juni 2010 #5 Skrevet 1. juni 2010 Signerer Candy girrrl. Sliter med å få i meg vann, er sjelden tørst, og er ikke noe glad i vann. Kan ha en flaske vann på pulten på jobb, men tar bare noen slurker i løpet av en hel dag. Blir lite væske egentlig, men som sagt er ikke tørst. Drikker vann når jeg tar piller. Ellers drikker jeg litt cola zero på kvelden og til mat. Sliter med vann, liker det ikke rett og slett.
GuttemammaX3 Skrevet 1. juni 2010 #6 Skrevet 1. juni 2010 Jeg er ikke glad i vann, men har blitt flinkere å passe på å få i meg nok drikke pga større fokus på trening og kosthold de siste årene. Jeg legger to-tre imsdalflasker i kjøleskapet, og spruter litt sitron oppi for å få litt frisk smak. Passer på å få drukket disse opp i løpet av dagen, det blir en vane etter hvert:) Kroppen er veldig dehydrert når den reagerer med hodepine o.l., man bør drikke lenge før disse symptomene oppstår. Kroppen trenger væske til masse ulike funksjoner. I tillegg til vann med sitron kan man prøve med te /iste, noen skiver appelsin, eple el. lignende i vannmugga, eller bare vann med masse isbiter. Det ser mer fristende ut, og er lettere å drikke:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå