allabarna Skrevet 30. mai 2010 #1 Skrevet 30. mai 2010 Hvordan er dette igjen? Kan man male med vannbasert maling når man er gravid? Og kan jeg male med oljebasert hvis jeg står ute? Håper noen her vet, vil ikke ta noen sjanser:)
Liten2012 Skrevet 30. mai 2010 #2 Skrevet 30. mai 2010 Jeg er i uke 7 og har malt et rom og noen vinduslister i forrige uke. Forholdt meg til denne informasjonen, som jeg syntes var veldig god og nyttig (: http://mammanett.no/graviditet/kan_det_skade_fosteret/maling_og_graviditet Da jeg malte vinduslistene brukte jeg oljebasert maling, så da fikk jeg faktisk tak i ei sånn maske fra 3M med filter som tar organiske gasser (løsemidler). Litt tung å puste i ei sånn maske, men det går greit (: Så har jeg etterpå passet på å lufte godt og å ikke oppholde meg mye i rommet etterpå. Har planer om å også ta trappa ila. sommeren, (nå furu, male egghvit)men da vannbasert. Lykke til! (:
Puppen og lillemor Skrevet 30. mai 2010 #3 Skrevet 30. mai 2010 bruk sens maling fra Jotun!!! http://services.allegro.no/jotun/sens/article_gravidogmale.html
~~ElleMelle~~ Skrevet 30. mai 2010 #4 Skrevet 30. mai 2010 Til Liten2010 Jeg ville vært skeptisk til å bruke vannbasert i trappa. Holder selv med på sliping og grunning, og skal på et eller annet tidspunkt male trappa hvit (når magen er borte og overskuddet tilbake kanskje). Vi har forhørt oss rundt, og selv om de som selger maling sier vannbasert funker greit, så sier de som er malermestere og folk som har malt trappa før at det er kun gulvmaling (og det er oljebasert) som gjelder. Det er en såpass tidkrevende jobb at du har ikke lyst å måtte gå løs på trappa omigjen om et par år. Og skal du være sikker på at det tåler slitasjen bør du bruke gulvmaling.
Fru.Antonsen Skrevet 30. mai 2010 #5 Skrevet 30. mai 2010 Nå får du egen male serie som heter sense for gravide når det gjelder innendørs maling. Utendørs er ikke farlig for der får du ikke i deg så mye av de gassene
leirbål Skrevet 31. mai 2010 #6 Skrevet 31. mai 2010 Sense farger av hvis du vasker veggen med en fuktig klut etter at den har tørket. Så jeg ville heller ventet og malt med en maling med bedre kvalitet.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå