strikkemor til 2... Skrevet 28. mai 2010 #1 Skrevet 28. mai 2010 hei. I fjor var jeg gravid fra februar til november, og hele denne perioden var jeg delvis sykemeldt, fra starten av (ca fra mars) var jeg fullt sykemeldt i 8 uker, så aktiv i 8 uker og så jobbet jeg 40% ut svangerskapet! noen som vet hvordan det blir med feriepenger på meg i år da!? hva kan jeg forvente å få?
Dane Skrevet 28. mai 2010 #2 Skrevet 28. mai 2010 Ved sykemelding får du jo lønn. Uten at jeg kan dette godt mener jeg ganske sikkert at man får feriepenger ut i fra den lønnen man har hatt.
lille sprelle Skrevet 28. mai 2010 #3 Skrevet 28. mai 2010 Får feriepenger ut i fra hva du har utbetalt.
lille sprelle Skrevet 28. mai 2010 #4 Skrevet 28. mai 2010 det ble litt feil - ifht bruttolønnen (sykelønnen i ditt tilfelle).
Happilyeverafter<3 Skrevet 28. mai 2010 #5 Skrevet 28. mai 2010 Utdrag fra nav: "Sykepenger Har du mottatt sykepenger fra folketrygden, vil du i slutten av mai året etter motta feriepenger av sykepengene. Det ytes likevel bare feriepenger for de første 48 sykepengedagene i opptjeningsåret. Feriepengene utgjør 10,2 prosent av de sykepengene som gir rett til feriepenger. For arbeidstakere som har fylt 59 år i opptjeningsåret, forhøyes prosentsatsen til 12,5. Dersom stønadsperioden går fra et kalenderår og over i neste, for eksempel fra 2009 til 2010, vil feriepenger opptjent i 2010 bli utbetalt først i 2011. Det kan altså utbetales feriepenger for 48 sykepengedager i opptjeningsåret 2009 og for nye 48 dager i opptjeningsåret 2010." Feriepengene fra arbeidsplassen får du som normalt, det står sikkert på lønnslippen din hva du får utbetalt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå