Gå til innhold

Vil lage oreokake i liten langpanne, har bare oppskrift på 24 cm form...


Anbefalte innlegg

Gjest Sauen og ungene

Finnes det noen "formel" her som jeg kan bruke for å gange opp oppskriften? finner bare oppskrifter på kaker som ligner oreo kake, men jeg vil lage vanlig oreo dreamcake (med krem og sjokolademousse)

 

Noen som har prøvd å lage i langpanne før, forresten? Hva brukte dere i bunnen og på sidene av formen? Går det greit med bakepapir eller plastfolie?

 

og kan oreokaken fryses? =)

Fortsetter under...

Bare å dobble oppskriften. Lages i smurt form eller på bakepapir.

Kaken må serveres i langpannen. Den kan fryses men kjeksen blir da litt mykere enn når kaken er fersk men likevel syyykt god;-)

Jeg har laga den i stor langpanne til et selskap en gang, kledde forma med plast jeg.Under plasten la jeg silikonbakematte, kan sikkert funke med bakepapir også. Slik at når kaka var ferdig, stått et døgn i kjøla. Løftet jeg den opp av forma å la den på fat. :)

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...