Gå til innhold

Noen som har vært i helst Jurmala eller kanskje Riga her?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det ok for barnefamilier?

Er ute etter et relativt rolig sted hvor man kan bade, slappe av spise god mat og dra på "utflukter".

Syntes kun 1,5-2,5 timer på fly høres veldig bra ut:)

Skrevet

Jeg har vært der med jobben, i Jurmala. Hadde ikke helt fokuset på hva som fantes for barn der, men det er iallefall en lang, fin strand med myye tumleplass. Det er veldig rolig der også. er jo et typisk spa-sted, så tempoet er rolig. Bodde på et spa-hotell der det var fin standard og er billigere enn å bo i riga, kunne godt tatt med meg barn dit, selv om det ikke var et utpreget familiehotell. Greit med gangavstand til strand og tog og diverse. Ville nok tatt noen turer inn til Riga (går tog, ca 40 min) for å spise, shoppe, og se seg om. Nydelig by, da! Det finnes sikkert mer tilbud for barnefamilier enn jeg vet om der.

Skrevet

Åh, det virker jo perfekt for oss, var det trygt der?

Skrevet

Nylig vært i Riga; fantastisk fin by; med flere flotte parker. Billig, rent i gatene, god mat/ drikke. Jurmala rakk vi ikke, men kjenner flere som har vært der og anbefaler det også. 1t20min fra Oslo er helt ok og kort vei fra flyplassen med taxi eller buss.

 

Tok sightseeing båt på Daugava og med buss rundt byen; veldig kjekt å få med seg. Er visst et stort badeland i Jurmala, samt Riga Zoo og Cirkus i Riga.

 

Sjekk :

 

www.rigaguiden.no

 

http://www.reiseplaneten.no/reiseguider/Riga/med_barn/

 

http://www.reisenett.no/destinasjoner/latvia/jurmala.html

Skrevet

Tusen takk for gode tips, tror det blir Jurmala ja:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...