Anonym bruker Skrevet 25. mai 2010 #1 Skrevet 25. mai 2010 Er såå stolt! Gutten min fyllte 3 år for en mnd siden.. i går fann han plutselig ut av seg selv at han skulle ta av bleien å gå på do.. kjempe overaskende i og med at han har hatt do skrekk! vi tok av bleien og han gjikk uten i hele går og i dag med bare 2 uhell da jeg har vert for sein til og sette han på do. (han vill ikke bruke potte) han sover med om natten, men så lurer jeg på hva jeg gjør når vi skal ut og foreks kjøre til bh, er 15 min kjøring.. noen som har erfaring? jeg er blank:)
moota m storebror&lillebror Skrevet 25. mai 2010 #2 Skrevet 25. mai 2010 Han bør vel sitte på et tisselaken når dere skal kjøre. Alltid ha med et par skift. Er nok lurt å gå på do før dere kjører også.
Ranveig R Skrevet 25. mai 2010 #3 Skrevet 25. mai 2010 Dei frøste gongane vi var ute og køyrde med lille etter bleieslutt tok vi ho på do før vi gjekk i bilen og la eit sånt eingongs stelleunderlag bretta dobbelt under ho i setet. Det er bedre på å suge opp fuktighet enn eit tisselaken. Første "lange" tur (ca 40 min) like etter bleieslutt spurte eg fleire gongar under vegs og tok ho ut eit par gongar for å tisse (kom ingen ting første gong, men andre gong tissa ho). Gratulerer med bleifri gut forresten, det er herlig (så snart ein er over det "må-tisse=fullstendig-panikk-for-ikkje-å-rekke-doen-i-tide"-stadiet) )
Anonym bruker Skrevet 25. mai 2010 #4 Skrevet 25. mai 2010 Så godt med motiverte barn !!! Vi prøver å motivere minsten på snart 2,5 år nå. Vi har kjøpt avvenningstruser på flinkmamma.no De kjennes ut som vanlige bomullstruser, men har innsydd sperrelag. Da renner det ikke utover alt om de skulle ha et uhell.
Anonym bruker Skrevet 25. mai 2010 #5 Skrevet 25. mai 2010 okei,Takk for svar. litt greit og høre hva andre har opplevd og erfaringer. Har jo ingen erfaring med dette fra før. Åsså vill jeg jo at det skal bli på bestmulig måte:) er jo SÅÅ stort synes jeg at han er så ivrig selv:) i barnehagen, vill de fortsette med det ja? altså med tanke på når de er på tur og lingnende? skal jeg kjøpe noe for og ta med i bh, eller holder det med skifte? sikkert mange rare sp.mål:)
Anonym bruker Skrevet 25. mai 2010 #6 Skrevet 25. mai 2010 Åj, så lurt.. tenkte faktisk på om det fanntes slik i går.. var så kjedelig at det ble vått over alt.. men det er nå en periode det og. ja, jeg har tenkt lenge på og prøve og hinte fram til avvenning men det ble bare vær da.. så nå har jeg ikke snakket om det på sikkert 2 mnd og da kom det av seg selv..
Anonym bruker Skrevet 26. mai 2010 #7 Skrevet 26. mai 2010 Høres egentlig ikke ut som at sønnen din har helt kontroll enda. To uhell er ganske mange på en dag... Ville hatt på han bleie om det er sånn at han ikke rekker do.. Jenta vår sluttet da hun var 1år og 9 mnd og har hatt 1 uhell liksom... Og de fleste jeg kjenner har ikke hatt så mange uhell v bleieslutt som gutten din. Ikke vær for optimistisk
moota m storebror&lillebror Skrevet 26. mai 2010 #8 Skrevet 26. mai 2010 Så lenge gutten vil selv er det bare å kjøre på. Noen uhell takler dere en stund. Han kan jo sånn sett også bare stå ute og gjøre det også, om dere er på tur eller må stoppe bilen. Storesøster klarte ikke å tisse mens jeg holdt henne, og heller ikke om jeg tok på henne bleie, så det var vel bare et under at det gikk godt noen ganger =)
Ranveig R Skrevet 26. mai 2010 #9 Skrevet 26. mai 2010 Det er nok mykje vanlegare å ha ein del uhell enn å ikkje ha nokon, når dei slutter med bleie. Det er ikkje vanleg at ein 2-åring klarar å kjenne at h*n må tisse, og så klarar å holde seg i nokre minutt før det kjem. Det er heeeilt normalt at ein må sleppe det ein har i hendene og springe for å få ungen på do dei første vekene. Om ein setter på bleia igjen kan ein risikere at ungen blir så frustrert at h*n ikkje vil gå på do meir... Mange skift i barnehagen er eit must akkurat den første tida uten bleie. Du kan forvente at barnehagen følger opp med hyppige doturar, snakk ordentleg med dei om det ) Lykke til vidare!
Sommerfugl78 Skrevet 11. juni 2010 #10 Skrevet 11. juni 2010 Da gutten min sluttet med bleie i fjor, kjøpte jeg en slik "avvenningstruse", i myk bomull med sperrelag. Vi kalte den for "bil-truse", han syntes det var helt greit å ha den på når vi eks. skulle kjøre på butikken og handle. Nå er den blitt "sove-truse" og han har begynt bruke den når han sover om dagen (han har hatt tørr bleie den siste tiden nesten hver gang når han sover om dagen:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå