Gå til innhold

Hva dekker barnebidrag?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Og kjøring til og fra samvær hvem skal dekke det?

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

http://www.alenemedbarn.no/samv%C3%A6re%20og%20barnebidrag%20sjabloner.htm

 

Jeg tror det er den som skal ha samvær som skal sørge for reise til og fra. Men dersom det (som i vårt tilfelle) følger store utgifter pga fly el.l., så tror jeg det er vanlig å dele reisekostnadene.

 

http://www.regjeringen.no/nb/dep/bld/tema/foreldre_og_barn/barn_og_samlivsbrudd/reisekostnader_ved_samvar.html?id=1053

Skrevet

Kommer litt ann på hva dere blir enig om...

 

I mitt tilfellle så betaler BF 2500 i bidrag og that's it. Da er han ikke med på noe, uansett hva det skulle være av aktiviteter eller utstyr han trenger. Det er mitt bord!!!

 

Men min sambo har et barn fra før. han betaler 1100,. ( vi har henne nesten halve tiden) og 1100.- virker som kun er til å dekke mat hos mor...for den ungen får ikke noe hos sin mor...absolutt alt hun trenger av klær, sko, tannregulering, aktiviteter - you name it må han dekke...ellers blir det ikke noe!!!!¨¨

 

Ang kjøring til og fra samboer så er vel det mest normale at man bytter på....evt deler reisen etter inntekt til mor-far.

 

Men min sambo er den som både henter og bringer sitt barn...med min eks deler vi på....så litt ulikt ja,!!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...