gerd Skrevet 19. mai 2010 #1 Skrevet 19. mai 2010 Vi skal fikse litt på et køkken - billigst mulig, men likevel bra. Vi trenger ny ovn og en induksjonstopp. Tenker da at dette skal være holdbare ting som er bra. Har dere noen tips? Kan jeg kjøpe et ovnsskap til dette på IKEA som passer inni et hvilket som helst annet kjøkken? Og benkeplater og jo knalldyrt! Er de greie på IKEA eller? Kjøkkenet et hvitmalt og gulvet er i valnøtt. Hva velger jeg?
NormaJean Skrevet 19. mai 2010 #2 Skrevet 19. mai 2010 Vil bare si at pyrolyseovn er DET BESTE SOM FINNES;) hehe! Vi har en siemens ovn og stekeplate, utrolig fornoeyd! De er ikke de billigste, men hvis man vil ha skikkelig kvalitet saa kan jeg trygt anbefale Siemens
gerd Skrevet 19. mai 2010 Forfatter #3 Skrevet 19. mai 2010 Hva betyr dyr? Fikk tilbud på et sett fra Miele men det ble over 30 000 tilsammen for induksjonstopp og pyrolysekomfyr.... Og ventilator til 12000.... Det er litt dyrt....
Meg + 2 prinsesser Skrevet 19. mai 2010 #4 Skrevet 19. mai 2010 Miele er jo et ganske dyrt merke da. prøv whirlpool, kanskje? De har kommet seg betraktelig de siste årene, og har mange nye spennende design, og funksjoner! Pyrolyse og induksjon ville jeg gått for også, men det er jo ganske nytt på markedet, og ligger fortsatt høyt i pris.Men du kan fint få en induksjonstopp til 4000 kroner. Ovnen vil jeg tro ligger ganske høyt i pris, men det spørs også på type finnesser. Ventilatorer får man i mange varianter og størrelser. Mener du hette? Som i at den henger på veggen, eller en ventilator som man fester under et skap? Den sistnevnte kan du få fra 2000 kr og oppover, spørs helt på hvor viktig det er at den suger bra, og hvor mye den bråker (db)
Meg + 2 prinsesser Skrevet 19. mai 2010 #5 Skrevet 19. mai 2010 Måtte svare litt til! Et høyskap får du helt sikkert på Ikea, alle ovner har den samme størrelsen. Benkeplatene fra Ikea ville jeg styrt unna, hva med å heller legge litt penger i en god benkeplate? Mange steder selger de fra 500 kr meteren, men da kan du også få de i de målene du gir. Mange steder selger også hele lengder (som du får mye billigere) men da må du kutte de selv. Ikea har heller ingen gode løsninger i hjørner (som jeg har sett) så skjøtene er ikke veldig pene. Ellers ville jeg valgt en kontrast til det lyse kjøkkenet, og ettersom gulvet er ganske mørkt ville jeg gårr for en nyanse lysere enn gulvet igjen.
gerd Skrevet 19. mai 2010 Forfatter #6 Skrevet 19. mai 2010 Takk for svar. Jeg mener hette. Tenker da på glass nederst. Disse? http://www.expert.no/product/product.aspx?identifier=125543 http://www.expert.no/product/product.aspx?identifier=146691 http://www.expert.no/product/product.aspx?identifier=117013 Føler ikke jeg kan ta lysere tre på plata og mikse..... Enten valnøtt tre eller svart stein eller laminat..
Meg + 2 prinsesser Skrevet 19. mai 2010 #7 Skrevet 19. mai 2010 Veldig gode produkter, men husk at en kjøkkenforhandler ofte har lavere priser på integrerte varer enn det Elektronikkforhandlere har! Iog at der selger de pr kunde, og ikke kjøper i store partier (som de gjør med frittståene varer) Kjøkkenforhandlere kjøper også en om gangen, men hvitevareleverandører prioriterer ofte kjøkkenforhandlere (ihvertfall ofte i designveien) Heltre benkeplater er noe av det dyreste av heltre, de kan ligge fra 2500 kr meteren! Stein er enda dyrere (spørs såklart hvor du handler fra) men de ligger ofte på rundt 3500 kr meteren. (med skjæring, frakt osv) Laminat er det billigste, og der finner du tusenvis av farger og varianter, og veldig mange fine! Sjekk hetter fra andre steder også, både thermex og røros har mange fine, rimlige hetter!
Meg + 2 prinsesser Skrevet 19. mai 2010 #8 Skrevet 19. mai 2010 Røroshetta har nettbutikk, men de har fler, rimligere varianter i katalogen sin!
gerd Skrevet 20. mai 2010 Forfatter #9 Skrevet 20. mai 2010 Takk for svar! Vet dere noe om hvor mange db som kan kalles stillegående?
Meg + 2 prinsesser Skrevet 20. mai 2010 #10 Skrevet 20. mai 2010 Alt under 50db er bra, men lavere jo bedre (og høyere i pris!)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå