vbu Skrevet 18. mai 2010 #1 Skrevet 18. mai 2010 Sliter som mange andre med mye kynnere og er litt bekymret. Ringte føden i helgen som fortalte meg å slappe av og eventuelt ringe legen etter helgen. Men jeg skal til jordmor i morra så jeg tenkte jeg kunne vente til det. Men vet dere om jordmor kan sjekke noe eller gjøre noe? Vet noen når man skal være bekymret? Føler at jeg fikk så vage svar fra føden og nettet hjelper ikke noe særlig heller. Jeg kan ikke bare slappe av hver gang jeg får kynnere. Har de ofte mange ganger i timen og på kvelden blir det spesielt ille. Føles ut som magen er hard hele tiden hvis jeg sitter eller står. Veldig ubehagelig og frustrende. Jeg har også fått mens lignende smerter i det siste som gjør meg enda mer urolig.
Lykkelig smil Skrevet 18. mai 2010 #2 Skrevet 18. mai 2010 Akkurat sånn har jeg det også. Er i uke 24 nå. Vært plaget med SVÆRT HYPPIGE og LANGVARIGE!!!! kynnere i flere uker. Ringte føden for ca. 3 uker siden for å høre om når jeg egentlig bør bekymre meg og om jeg bør bekymre meg..Jeg er 3.gangs, og har jo hatt kynnere i det to første sv.skapene også, men ikke på langt nær så ille som denne gangen. Det kan starte på morgenen og holde på konstant hele dagen, selv om jeg legger meg ned og prøver slappe av. Men er vel det at jeg aldri får ligget lenge nok til at det gir seg ordentlig. Da jeg ringte føden ville de ha meg inn for en sjekk bare for å være sikker på at kynnerne ikke hadde satt igang noe, det hadde det heldigvis ikke. Fikk beskjed om å være 100% sykemeldt (er sykepleier), og prøve ta det med ro. Jeg kan ikke gå turer en gang, fordi det starter med det samme:( Ganske frustrerende! Kan ikke legge meg ned med en gang det starter når man har to små og ta seg av hjemme heller. Legen og jordmora gir ulike svar. Jordmora mener jeg skal ta det mer på alvor enn legen som mente det ikke var så farlig så lenge jeg ikke kjente nedpress. Det skal også sies at legen mente at jeg hadde så ille kynnere denne gangen grunnet sammenvoksninger i keisersnittarr.
vbu Skrevet 18. mai 2010 Forfatter #3 Skrevet 18. mai 2010 Det er veldig frusterende at alle gir forskjellige svar Jeg er førstegangs og heldigvis så roer magen seg hvis jeg legger meg ned. Men det kan man jo ikke hele tiden og det må være spesielt vanskelig for deg som har unger fra før. Har ganske rolig kontorjobb men merker at jeg får en del kynnere også når jeg sitter (spesielt når ryggen begynner å plage meg). Skulle gjerne få dette sjekket så jeg tenker ikke å gå rundt og tenke at noe er feil. Får krysse fingrene at jordmor har litt peiling i morra. Lykke til! Håper at det blir bedre for deg!
Tingenes Herre Skrevet 19. mai 2010 #4 Skrevet 19. mai 2010 Kynnere er et vanlig fenomen i svangerskapet, og de fleste har dem, men ikke alle kjenner dem. Kynnere er ufarlige sammentrekninger og har ingenting med fødsel å gjøre. Fødselen settes igang av helt andre mekanismer enn kynnere. Jeg har vært plaget av sammentrekninger siden uke 14, og de er alle sammen akkompagnert av menslignende ubehag. Jeg har mange hvis jeg er stresset og sliten -kan ha 10-15 i løpet av en times tid-, få hvis jeg er uthvilt og rolig. Jeg har vanskeligheter med å ikke bekymre meg over kynnerne jeg også, men mest fordi jeg vet at hos meg er det et symptom på at jeg maser og stresser for mye, og ikke gir meg selv nok pauser i løpet av dagen. Prøv å ikke bekymre deg, hos meg fører bekymring bare til flere kynnere, og det er jo så slitsomt! Jeg kjenner mange som hadde masse kynnere under svangerskapet og de gikk alle sammen til termin. Ta det med ro og hvil deg så ofte du kan!
vbu Skrevet 21. mai 2010 Forfatter #5 Skrevet 21. mai 2010 Ja fikk beskjed av jordmor at det er sannsynligvis ingen ting men hun kunne heller ikke svare meg når jeg burde begynne å blir bekymret. Snakket bare om hvis de blir regelmessig så skal jeg få det sjekket.. men hva er regelmessig? Beskjeden jeg fikk var å slappe av, tenke på å redusere jobb, og bruke tiden på meditering. Ble litt irritert når eg hørte det. Jeg kan ikke bare ligge på sofaen og meditere resten av svangerskapet . De ble faktisk verre i går. Kom hvert 5 minutt når jeg lå i sengen og vekket meg mange ganger i natt. Har ikke gjørt det før. Nå kommer de ca 2 ganger i timen hvis jeg sitter stille. Får prøve å glemme meg bort i jobbing og se om jeg klarer å la være å stresse, eventuelt sovne på pulten siden jeg er veldig sliten og trøtt etter dårlig søvn .
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå