Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #1 Skrevet 17. mai 2010 sånn som denne? ser den totalt fake ut? http://www.google.no/imgres?imgurl=http://www.etbroderi.no/bilder/silje_festdrakt_jakke.jpg&imgrefurl=http://www.etbroderi.no/siljefestdrakt.htm&usg=__Wpuz8CWBg6ePeDTgB_F_ZIHDoQI=&h=495&w=280&sz=53&hl=no&start=102&um=1&itbs=1&tbnid=RZDLCcftgI_I-M:&tbnh=130&tbnw=74&prev=/images%3Fq%3Dfestdrakter%2Bvoksene%26start%3D100%26um%3D1%26hl%3Dno%26sa%3DN%26ndsp%3D20%26tbs%3Disch:1
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #3 Skrevet 17. mai 2010 Syns ikke den var så verst. Men syns egentlig at litt av stasen er at en bunad viser tilhørighet til et sted. Hadde ikke brukt såpass mye penegr på en festdrakt, da ville jeg haller spart til bunad, selv om det er dyyyrt!
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #4 Skrevet 17. mai 2010 HI her er i grunn enig i det. men jeg er oppvokst på ett sted, og faren min kommer fra et annet sted, og moren min kommer fra sted nr 3. så egentlig har jeg ikke tilhørighet noe sted, sånn sett. og ikke har jeg noen mann som jeg kan ha bunaden til heller. sånn tilhørighetsmessig har jeg mest lyst på en fra faren min sitt hjemsted men den er ikke noe fin... hehe.. og den fra moren min sitt hjemsted er super fin, men der har jeg aldri vært. og den herifra har jo alle.
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #5 Skrevet 17. mai 2010 Heller silje-drakta enn sparkjøp drakta iallefall.. jeg syns siljedrakta er kjempefin, finere enn flere bunader Har selv en drakt tegnet på 80-tallet, men den har veldig tilhørighet til der jeg er vokst opp, alt broderiet er tegninger av naturen på mitt hjemsted, den er bare ikke gammel nok til å bli bunad enda..
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #6 Skrevet 17. mai 2010 Du har slektstilhørighet tre steder og kan velge hvilken du vil av de tre.
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #7 Skrevet 17. mai 2010 synes denne drakta var fin jeg. Har forøvrig drakt selv også. Kyst drakt. Denne har jo alle som bor langs kysten tilhørighet til. Jeg synes nå sparkjøp drakter også er enkle og fine.
Anonym bruker Skrevet 17. mai 2010 #8 Skrevet 17. mai 2010 Synes festdrakt er en fint alternativ til bunad :-) Særlig til barn er det kjekt, da de som regel må byttes ut hvert år :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå