Gå til innhold

Hvor lang tid tar deres vaskeprogram? (på vaskemaskinen)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg skjønner ikke helt hvilket program jeg skal bruke på vaskemaskinen vår...

Det ene tar 2 timer og et annet tar bare 1 time...

Jeg pleier da å ta det lengste så jeg er sikker på at det blir rent. Men er det vanlig at en vanlig 40-vask tar 2 timer?

 

Blir så usikker på om det andre programmet bare er til klær som ikke er så møkkete liksom?! Men er jo unødvendig å vaske i stykker klærne også da!

 

HAr jo mange forskjellige programmer, men det er nå disse to det står mellom når det gjelder vanlig 40 graders vask.

Fortsetter under...

Skrevet

Ingen som vet hvor lang tid deres vaskemaskin tar?

Skrevet

Det kommer an på type vask. Kjører "Dagligvask"-programmet dersom det er, ja nettopp, dagligvask. Dette tar litt i overkant av en time.

 

Dersom det er litt mer skittent kjører jeg et program som tar ca 2 timer.

Skrevet

1.40 på litt møkkete tøy og 2.14 på skittent

Skrevet

"Vanlig" 40 gradersvask tar 1.45, vanlig 60 gradersvask tar 2.15 - har sånn timer på maskina. Men varierer om det er finvask, syntetisk, bomull, ull osv. Klesvask er avanserte greier! Men heldigvis har vi sånn på maskina vår at jeg kan stille inn hvor lang tid det skal ta (hvor skittent tøyet er) - har 3 alternativer, det korteste tar vel 45 minutter, og mellomste er rundt 1.20. Det er den lengste (mest skitten) som tar 1.45.

Skrevet

venter på lillingen- hvis det lengste (mest skittent) tar 1.45, er jo det kortere enn mitt "vanlige" program på 2 timer?!

Jeg lurer nemlig på om jeg skal satse på det programmet som tar 1 time på vanlige klær som egentlig ikke er sååå møkkete.

Er jo noen flekker på klærne til lilleknott på 2 noen ganger, men det holder kanskje med en dæsj vannish (eller hvordan det skrives;)

 

Annonse

Skrevet

40-vask tar 90 min og 60-vask tar 120.

Skrevet

Jeg har vanlig program, spare program og kjapt program.

 

På 40 grader tar vanlig program ca 2 timer og kjapt program nesten 1 time (55 min ca).

På 60 grader tar vanlig program litt over 2 timer og kjapt program 1 time og 5-10 min.

På 95 grader tar det litt lenger enn på 60 grader.

Ullvask tar ca 1 time.

 

Øko programmet tar evigheter og blir aldri brukt.

Jeg bruker alltid de korte programmene. Har jeg 1 plagg som ikke blir helt rent vasker jeg det heller en ekstra gang, på retta. Istedenfor å vaske alt i mange timer.

 

 

Skrevet

40-vasken tar 1 time og 32 min, eller 1 t 11 min på hurtigprogram.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...