Galskapens overhode Skrevet 11. mai 2010 #1 Skrevet 11. mai 2010 Jeg har bare en eggleder etter svangerskap utenfor livmor for 3 år siden. Nå er vi gravide igjen, min fastlege har ikke mulighet for time før om 4 uker, og jeg vil ha en UL FØR for å være sikker på at jeg ikke mister min 2. eggleder også.. Kan man komme inn til UL noe sted uten henvisning? Evt hvilke spesialister/sykehus?
Zitro Skrevet 12. mai 2010 #2 Skrevet 12. mai 2010 Du kan jo bestille deg time hos hvilken som helst privatklinikk, men da koster det full pris, over 1000,- somregel. Ellers kan du forsøke å ta kontakt med jordmortjenesten i din kommunue og høre om hun kan ringe ditt sykehus og få deg inn på ultralyd slik. Min jordmor kunne bestille ultralyd til meg ihvertfall og 2 ganger fikk jeg det på dagen (var nærme termin og hun visst ikke hvilken vei babyen lå og andre gangen fant hun ikke hjertelyden)
Galskapens overhode Skrevet 12. mai 2010 Forfatter #3 Skrevet 12. mai 2010 oj.. det var en stivere pris enn antatt.. Jeg får undersøke nærmere når kontorene åpner i dag..
Zitro Skrevet 12. mai 2010 #4 Skrevet 12. mai 2010 Hvor i landet bor du? Bor du i Oslo, Akershus, Østfold er det plenty med privatklinikker i nærheten ihvertfall. Men tror nok jordmor kan få deg inn på sjekk på sykehus snarlig også siden du har et risikosvangerskap pga tidligere problemer som du sier.
Fire småtroll Skrevet 12. mai 2010 #5 Skrevet 12. mai 2010 Ring helsestasjonen å få en time hos jordmor, hun kan sende deg til sykehuset på dagen om hun mener det er nødvendig. Jeg er sendt til sykehuset av jordmor to ganger.. Jeg har også ringt en gynekolog selv, bare fant en på gule sider. Jeg ble gravid før jeg hadde fått tilbake mensen etter forrige svangerskap og ante ikke hvor langt jeg var på vei. Jeg fikk time hos gynekologen samme uke og han tok ultralyd. Var da 8 uker på vei og det kostet 50 kroner fordi jeg fikk med et bilde av den lille. Men om du kommer inn hos en gynekolog uten henvisning kommer litt ann på hvor mange gynekologer det er i byen din, noen steder er det lang kø for å få time, det er det ikke her heldigvis.
Gjest ->>- Skrevet 12. mai 2010 #6 Skrevet 12. mai 2010 Nok av privatklinikker som gjør det. Men med en ex.u.-forhistorie vil jeg tro det er piece of cake for deg å få henvisning til tidlig ultralyd. Kan du ikke få fastlegen til å ringe deg? Det er jo ikke egentlig noe du behøver undersøkt der.
Galskapens overhode Skrevet 12. mai 2010 Forfatter #7 Skrevet 12. mai 2010 fastlege krevde time før han kunne henvise meg.. SYntes det var rart.. Men jeg skal nå ta en ringerunde slik at jeg i hvertfall kanskje får time til uka.. Takk for svar damer..
Galskapens overhode Skrevet 12. mai 2010 Forfatter #8 Skrevet 12. mai 2010 de krevde egentlig henvisning.. men regnet dette for omtrent øyeblikkelig hjelp, og jeg fikk time.. Lettet.. De syntes at legen min hadde dratt en merkelig konklusjon...
Gjest ->>- Skrevet 12. mai 2010 #9 Skrevet 12. mai 2010 Det var gyn.pol? Så bra at det ordnet seg! Jeg skjønner godt at du gjerne vil ha en tidlig ultralyd, men sjansen for at det skulle være ektopisk en gang til er heldigvis helt minimal.
Galskapens overhode Skrevet 12. mai 2010 Forfatter #10 Skrevet 12. mai 2010 nei.. det var privatpraktiserende gyn.. Jeg har jo født et barn i mellomtiden.. Og ja, sjansen er minimal.. Men så snart jeg bare vet at embryo ligger normalt til.. så kan resten forløpe som normalt
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå