Knøttefrøken Skrevet 10. mai 2010 #1 Skrevet 10. mai 2010 Jeg starter i ny jobb i august, og har egentlig planer om nr 2 nå snart, men Iogmed jeg fikk denne jobben tenkte vi å utsette planene et halvt år ca, sånn at barnet blir født i august 2011(hvis alt klaffer). M.a.o er jeg ferdig med prøvetiden og vel så det før jeg behøver å fortelle om en evnt graviditet.(jobber i staten hvis det har noen betydning) Er dette kjipt å gjøre mot ny arbeidsgiver? (Jeg er 30år, sambo 32, og det barnet vi har fra før er 2,5år) Hva synes du, hva hadde du gjort i min situasjon.
Panterjenta85 Skrevet 10. mai 2010 #2 Skrevet 10. mai 2010 kjør på! De må da regne med at folk kan bli gravide
Guttemamma75 Skrevet 10. mai 2010 #3 Skrevet 10. mai 2010 Ikke kjipt i det hele tatt, og det burde være nokså forventet fra arbeidsgivers side når man ser på din alder (ikke at du er gammel altså, men du er jo heller ikke 20..) og alderen på barnet ditt.. Jeg er i samme situasjon, begynte i ny jobb i februar og blir prøver til sommeren, er 35 år og har et barn som blir 2 år i juni... Tror ikke det blir noen "bombe" når jeg blir gravid akkurat... Jeg er "ekstra" sleip, jeg jobber bare 60% natt, og forsøker nå å få meg ytterligere 30% fast stilling på dag/aften for å få bedre grunnlag for evt sykepenger (var sykemeldt store deler av forrige svangerskap pga bekkenløsningn) og foreldrepenger..... Gjør det som er best for dere, og blir det reaksjoner så får du bare takle dem om/når de oppstår... Lykke til med prøvingen!!
....mammatilto... :))) Skrevet 10. mai 2010 #4 Skrevet 10. mai 2010 enig,kjør på sjefen regner nok med at du er produktiv og skal ha flere barn. Så hvorfor vente
Mor di! Skrevet 10. mai 2010 #5 Skrevet 10. mai 2010 Jeg ville bare kjørt på! =) Selv ble jeg planlagt gravid etter to måneder i ny jobb, og måtte si det ettter fire-fem mnd. Gikk i et vikariat, og fikk fast ansettelse to mnd. før permisjoen startet. Denne gangen har jeg tenkt å gå tilbake og bli værende noen år før evt. det kommer fler ;-)
Knøttefrøken Skrevet 10. mai 2010 Forfatter #6 Skrevet 10. mai 2010 å det er godt og høre at det er flere i min "situasjon". På intervjuet sa også hun ene kvinnelige sjefen der"jeg skal ikke spørre deg om hva du tror du gjør om 5 år frem i tid, for det blir bare dumt" . Litt tisligere spurte hun også om hvor gammel sønnen min var, og tenkte vel sitt når jeg fortalte at han da var litt over 2, og etterpå sa sånn som hun gjorde. Det går nok bra, bare det at jeg synes liksom jeg på en måte går bak ryggen på de, selv om jeg jo egentlig ikke gjør det..hehe :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå