Anonym bruker Skrevet 9. mai 2010 #1 Skrevet 9. mai 2010 Jeg fikk påvist fibromyalgi for ca 6 mnd siden. 12 av 18 triggerpunkter på første konsultasjon hos fysikalmedisiner. Har litt med til dels store muskelsmerter siden 15 års alderen, men har alltid avfeid det, og levd livet som alle andre. har gått inn og ut hos fysioterapauter i mange år og blitt bedre i perioder, men smertene vender hele tiden tilbake og jeg er jo aldri symptomfri.... Likevel var diagnosen et "sjokk". Trodde faktisk ikke dte var det det som feilte meg, da ingen behandlere tidligere har antydet noe sånt. Har alltid fått nye treningsprogram, beskjed om å trene mer, trene mer riktig etc... I tillegg siter jeg med høyt BT og lavt stoffskifte etter flere svangerskap, samt migrene. Føler meg så totalt utslitt av alle "vondtene", men jeg vil absolutt ikke resignere. Jeg VIL virkelig at kroppen skal virke som normalt. har ingen krav til meg selv om at jeg skal klare maraton eller store fjellbestigninger. Jeg vil bare leve et normalt liv med normale aktiviteter. Akkurat nå er alt bare et slit; slit å gå på jobb (jobber gradert nå), slit å trene, slit å være sammen med ungene, slit å være sosial etc. Alt dette gjør at jeg velger bort alt jeg ikke "må", Jeg MÅ ikke være sammen med venner, jeg MÅ ikke følge barna på fritidsaktiviteter osv. Men jeg vil jo gjerne da.....Vil gjerne "leve" litt også - ikke bare jobbe og så gå hjem og legge meg. Men jobben er også ekstremt viktig for meg - det er noe jeg absolutt ikke vil nedprioritere eller gi opp. Og målet mitt er å komme tilbake til full jobb så fort som mulig. Nå her jeg vært med i et spesielt treningopplegg i 6 mnd, men jeg synes ikke det hjelper så mye desverre. Kanskje er jeg for utålmodig?? Noen andre her med fibromyalgi som kan gi meg noen realistiske ideer i forhold til hva jeg kan forvente meg framover?? Jeg VIL virkelig bli bedre, og synes selv jeg jobber hardt og målrettet for å klare det. Men jeg ser liksom ingen bedring i sikte....... Noen som ahr gode tips til meg???
Cat.68 Skrevet 9. mai 2010 #3 Skrevet 9. mai 2010 Men jeg føler egentlig ikke at jeg har noen gode tips siden jeg selv prøver å finne ut hvordan jeg best mulig skal leve med dette. Dessuten er det jo ikke sikkert at mine problemer utelukkende kommer av fibromyalgien siden man trur jeg har annen revmatisk sykdom i tilegg. Uansett, for meg er det beste vært å trene jevnlig og å holde meg aktiv. I de periodene jeg trener mindre har jeg mer vondt. Omega 3 kapsler er også et must.
Anonym bruker Skrevet 11. mai 2010 #5 Skrevet 11. mai 2010 min mor har i alle år slitt med raumatisk sykdom, det har slitt også på resten av familien. Sykehuset på lillehammer har slike mestringskurs- kanskje det kn være noe? ellers har hun hatt godt av treningsopphold ved senter som kurbadet i tromsø, og oppttreningssenteret i valnesfjord. undersøk hvilket tilbud som er nærmest deg- og om fastlegen kan søke for deg. har du varmebasseng i nærhetn? nå sier jeg ikke at det det hjelper for alle men daglig aktivitet i varmtvann har hjulpet min mor gjennom de verste periodene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå