Anonym bruker Skrevet 9. mai 2010 #1 Skrevet 9. mai 2010 Hei Har ei datter på 10 år og ei på snart 5 år. Jeg har akkurat blitt alene, og liker å trene litt. Ungene har ofte ikke lyst å være med på minisats, så nå lurer jeg på om hun på 10 år er for liten til å se etter lillesøster i ca 1,5 time? Har dere erfaring med dette? Vet at det er veldig individuelt osv, men er så usikker. Jeg kan selvfølgelig ta med telefonen, så kan hun ringe dersom det er noe. Er det forsvarlig?
Anonym bruker Skrevet 9. mai 2010 #2 Skrevet 9. mai 2010 Selv ville jeg prøvd å la 10åringen ta ansvar hjemme og se hvordan det går... klarer hun å passe på 5åringen osv... men i bunn og grunn ville jeg ikke latt dem være hjemme alene så lenge om gangen. Du kan evt prøve kortere tid til å begynne meg (da du ikke er på trening men i nabolaget med mobiltelefon). Men dette er som sagt veldig indivituelt.
Anonym bruker Skrevet 9. mai 2010 #3 Skrevet 9. mai 2010 Det er veldig individuelt og det er vel bare du som kjenner datteren din godt nok til å svare. Hvis du ser at hun er i stand til å finne alternative løsninger når ting skjærer seg, vil jeg si at da er hun moden nok. F.eks ringer deg hvis søsteren er utrøstelig, går til naboen hvis telefonen streiker. Sikkert lurt å øve litt først, feks en halv time og gi henne strategier på hvordan hun skal takle uforutsatte ting. Et annet moment er jo lillesøster. Eer hun stort sett grei og respekterer hun grensene som storesøster setter?
Anonym bruker Skrevet 9. mai 2010 #4 Skrevet 9. mai 2010 Ja lillesøster er grei og rolig av seg. De pleier ikke å krangle heller. Har vært på butikken og rett i nærheten i opp til en halv time, og det har gått greit. Er bare så usikker på om det er "akseptabelt". Er ikke bekymret for om hun klarer det eller ikke. HI
Anonym bruker Skrevet 9. mai 2010 #5 Skrevet 9. mai 2010 Hvis du ikke er bekymret for om hun greier det er det absolutt akseptabelt :-) Hvis det er snakk om flere ganger i uka er det jo en annen sak enn hvis det er en gang innimellom ev en gang i uka. Unger har jo godt av ansvar og trenger å kjenne at de er til nytte.
Gjest Skrevet 9. mai 2010 #6 Skrevet 9. mai 2010 Hmmm...jeg synes faktisk ikke en tiåring skal ha så stort ansvar. Husker meg selv i den alderen og jeg ser ikke for meg at det ville være så optimalt over så lang tid og gjentatte ganger. Når det er sagt har du tydeligvis gjort dette før og har sikkert en mening om dette selv. Fra meg blir det likevel tommelen ned til forslaget :-/
Anonym bruker Skrevet 9. mai 2010 #7 Skrevet 9. mai 2010 Jeg hadde gjort det; uten tvil! Det er jo ikke verre enn at du kommer hjem hvis det skulle bli krise!!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå