1mor Skrevet 7. mai 2010 #1 Skrevet 7. mai 2010 Prøver på barn nr to og har erfaring med at dette kan ta laaang tid pga sjelden mens og eggløsning. Har sjekket alt med legen og alle seier at hormoner og slikt er i orden, eg har visst bare sjeldent mens. Hører folk snakker om wild yam og lurte på om dette kan vere noko for meg? Er nå 1 1/2 mnd sida eg skulle hatt mensen og vi begynnte å prøve for snart 3 uker sida. Har nå hatt ømme bryst i perioder (mest på kvelden) i to dager nå, men negativ graviditetstest men kan eg kanskje være gravid??? Og er det farleg om eg evt hadde tatt wild yam dersom eg skulle blitt gravid uten å vite det??? Lurte også på om eg burde ta Bio-Folin nå medan eg prøver og?? Blir glad for svar og råd
Lillemy36 Skrevet 7. mai 2010 #2 Skrevet 7. mai 2010 Hei. du må ikke bruke WildYam hvis du tror du er gravid. Du kan bruke Bidronninggele for å få gode eggløsninger. det er flere som har god erfaring med å "få i gang uteblitte eggløsning" med det. En grei oppskrift er bidronninggele fra 1.dags mens eller før el, vente til du er helt sikker på at EL har vært og så Wild Yam i en uke etterpå. Wild Yam skal hjelpe til med å få det befruktede egget å feste seg i livmoren. Folat er alltid lurt å ta når du planlegger å bli gravid, men hvis prøvingen tar lang tid er det lurt med pausemnd på folat innimellom. for mye er ikke bra det heller. Håper svaret mitt var til litt hjelp:-)
1mor Skrevet 15. mai 2010 Forfatter #3 Skrevet 15. mai 2010 Tusen takk for godt råd og hjelp Skal prøve bidronninggele straks eg får mens:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå