Anonym bruker Skrevet 6. mai 2010 #1 Skrevet 6. mai 2010 Datteren vår er snart 3 år, og til tross for at hun har sett farmor og farfar mange ganger, er hun redd og engstelig når de er til stede. Vi har kommet frem til at det er fordi farfar har skjegg, og at de begge er veldig rynkete, for datteren vår blir redd når hun ser andre eldre, også, som har like mye rynker som besteforeldrene. Dette høres sikkert helt sykt ut, men jeg ønsker å skjerme datteren vår for dette. Hun blir seriøst livredd når de kommer, og nå sist løp hun inn på rommet sitt og nektet å komme ut. "Skummelt!! Skummelt!!", var det eneste hun klarte å si. Dette er selvsagt et utrolig sårbart tema å ta opp, så hvordan skal vi legge det frem at vi kanskje ikke ønsker så mye kontakt på en stund, annet enn på telefon? Kan jeg be svigerfar om å ta skjegget? Det er kanskje litt i frekkeste laget...??
serin@ Skrevet 6. mai 2010 #3 Skrevet 6. mai 2010 dette må velk også være KØDD????? Dere skal skjerme jenten fra besteforeldrene fordi hun er redd gammle mennesker???????????? Snakk om bjørnetjeneste! Håper du er et troll...
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2010 #4 Skrevet 6. mai 2010 Ja, det beste er å nøre oppunder alt hun synes er skummelt og skjerme henne fra alt hun er redd for slik at redselen vedvarer.
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2010 #5 Skrevet 6. mai 2010 Nei, Nei, ikke si no sånt. Men du bør kansje bare holde deg langt fra dem uten å si no. Når de ringer og sier at de skal komme, så si at du ikke kan fordi du har andre på besøk eller fk.s (Jeg er ute eller på jobb)
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2010 #6 Skrevet 6. mai 2010 Det søsteren min sa til vår far da hennes datter var livredd ham var at han måtte komme oftere slik at hun kunne bli mer vant til ham og lære at han ikke var farlig ... og det gjorde han og det hjalp.
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2010 #7 Skrevet 6. mai 2010 Nei, jeg synes ikke dette er noe særlig, jeg heller.. Men hva skal jeg gjøre? Ungen går seriøst i lås hver gang hun ser eldre mennesker. En ting er fremmede folk, men besteforeldrene, liksom... Er rådløs.... HI
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2010 #8 Skrevet 6. mai 2010 Det nytter jo iallefall ikke og få de til og holde seg vekke, det gjør jo ting bare mye verre. de på komme oftere og jenta di må se eldre oftere... og lære at de ikke er farlig, gjør kjekke ting sammen med besteforeldre ting som di kan gjøre sammen
Gjest Skrevet 6. mai 2010 #9 Skrevet 6. mai 2010 Hvor ofte ser hun bestisene da? Ene tantebarnet mitt ble veldig redd meg (fordi jeg brukte sorte briller) med mindre jeg kom minst en gang i uken.
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2010 #10 Skrevet 6. mai 2010 Men hun går seriøst helt i vranglås! Får klikkanfall! Vondt å se vesla lide sånn.....
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2010 #11 Skrevet 6. mai 2010 Det forstår jeg, men man må lære barna å takle verden ikke skåne dem for den. Har hun et bra språk?
Anonym bruker Skrevet 6. mai 2010 #12 Skrevet 6. mai 2010 Ha ha, dette er det dummeste jeg har hørt på lenge!! Skal du be bestefaren ta skjegget????? Det kan du virkelig ikke forvente! Jeg tror du er dum i hodet.
Anonym bruker Skrevet 7. mai 2010 #13 Skrevet 7. mai 2010 Her har begge mine vært rett for morfar pga skjegget men har ikke latt være å dra opp ditt forde. Hvis de passer henne en dag nå, så er ho redd og skeptisk når ho kommer, men skikkelig morfar jente når ho skal hjem. Men er like livredd når vi kommer neste gang igjen Men det hjelper. jo mer de er sammen, jo mindre redd blir hun.
Anonym bruker Skrevet 7. mai 2010 #14 Skrevet 7. mai 2010 HI her igjen. Ser at flere har erfaring med å øke besøkene, så kanskje vi får prøve det... Noen som har økt besøkene, uten at det har fått noen bedre effekt?
Anonym bruker Skrevet 7. mai 2010 #15 Skrevet 7. mai 2010 Du får si til foreldrene til mannen din som det er : du liker de ikke og ønsker ikke at barnet ditt skal ha kontakt med de.... for det er vel det som er sannheten.
Anonym bruker Skrevet 7. mai 2010 #16 Skrevet 7. mai 2010 Det sier seg vel igrunnen selv at dere ikke skal opphøre kontakten da....er det virkelig mulig...at du i det heletatt foreslår det. Prøv å forbinde besteforeldrene med noe positivt som hun liker å holde på med eller få eller et eller annet. Man skjermer da iallefall ikke henne fra å ikke treffe besteforeldrene sine... Har du tenkt til å skjerme henne fra alt som er skummelt i livet?? Nei,jeg ville økt besøkene og latt de komme til oss også.Tror nok at hvis hun blir vant til å ha de rundt seg og at hun kan forbinde de med noe veeeldig positivt så går det sikkert bra etterhvert.Man kan jo ikke slutte å ha konakt med besteforeldrene sine. Hva med alle andre ting hun blir redd for da....skal hun skjermes fra alt hele livet...hvordan kommer hennes verden til å bli da. Nei...jeg ville iallefall økt besøkene og gjort noe positivt ut av det.. så ordner det seg etterhvert...bare bruk litt tid på det.Ikke stress. Lykke til
Anonym bruker Skrevet 7. mai 2010 #17 Skrevet 7. mai 2010 alle barn har noen rare nykker i ny og ne. Min sønn var livredd sånn metallfolie man pakker inn mat med (husker ikke navnet i farta) fra han var 6 mndr til han var et år. Men jeg pakka da inn bakte poteter lell! Han fikk bare hyle der og da, også gikk det over etterpå. Etter dette, var han redd min far i noen mndr, fordi han har skjegg og briller. Dermed var det bare å la ungen sitte på armen hans mest mulig, og han ga seg fortere og fortere med å gråte. Eksponer eksponer eksponer, det er det eneste som funker. Og dette er helt normalt. Snart er hun redd noe annet, men rundt skolealder blir redselen for ufarlige ting mindre og mindre vanlig, og redsel for mørket, monstre osv tar over Alle er redd noe, og det er helt normalt og naturlig
Anonym bruker Skrevet 7. mai 2010 #18 Skrevet 7. mai 2010 Herregud for et idiotisk svar.....ditt forumtroll
Anonym bruker Skrevet 7. mai 2010 #19 Skrevet 7. mai 2010 Ojda...svaret mitt var til 07.53 altså...ikke deg over her...du hadde et flott svar
Mage Mi Sa Jo Skrevet 7. mai 2010 #20 Skrevet 7. mai 2010 hvis dette var meg og mine ville jeg heller bedt dem om de kunne komme oftere slik at vesla ble trygg på dem i stedenfor. fortalt at hun var like redd andre på samme alder. men at vi ønsket jo ikke at hun skulle være redd sine egne besteforeldre. kansje de kunne omme på besøk oftere. og etterhvert overnatte noen ganger. og så ville jeg jo selvfølgelig jobbet med en positiv og oppmuntrene holdning i forhold til disse besøkene forsøkt å gjøredem til noe spennende , morro og gøy. gjøre det litt stas og ha besøk av besteforeldrene sine.
Anonym bruker Skrevet 7. mai 2010 #21 Skrevet 7. mai 2010 Nå skjønner jeg hva som menes med curlingforeldre og at det skaper uempatiske barn! Jeg synes jeg ser deg i det fjerne med kosten halvannen meter foran din datter for å feie unna alt av hindringer, ubehagligheter, vanskeligheter, rynker og skjeggemenn de neste 15 åra. Lykke til, du vil trenge det!
Anonym bruker Skrevet 7. mai 2010 #22 Skrevet 7. mai 2010 Datteren min var veldig redd for oldeforeldrene sine fra hun var rundt 8 mnd til 2 år, hylte og skrek når dei kom på besøk, gråt utrøstelig når dei ville holde hun og slikt. Skjønner at det er vondt å se vesla di så redd for nokon som skal være egentlig like trygge som mamma og pappa. Det eg gjorde var å fortelle tulla mi om at oldeforeldrene hennes skulle komme på besøk en god stund før dei kom og vi såg litt på bilder av dei og prata om at dei var gamle og rynkete, men at dei var kjempe snille fordi. Vi såg også på bilder av andre eldre mennesker. :)Vi baka kake og oppmuntra oldeforeldrene til å gjerne ta med en liten godtepose av og til slik at hun forbandt dei med noko koslig og bra Etter hvert begynnte hun å slappe meir av og syntest det var koslig at dei kom på besøk Nå er det kjempe stas å hjelpe til å bake kake til "ollefar og ollemor" :) Lykke til og ikkje bry deg om andre evt stygge svar her inne for du har al rett til å bli litt rådvill av og til, og du skal ha ros for at du spør om råd og tips uansett hva du spør om :)
Anonym bruker Skrevet 7. mai 2010 #23 Skrevet 7. mai 2010 "..oppmuntra oldeforeldrene til å gjerne ta med en liten godtepose av og til slik at hun forbandt dei med noko koslig og bra" Høres ut som det er hunder dere ha med å gjøre.. For å gjøre hunden min trygg på fremmede, satte jeg en skål i yttergangen med hundesnop, sånn at når vi fikk folk på besøk kunne de assosieres med godis for hunden.. Men kanskje det virker på barn også, hva vet jeg?
Mage Mi Sa Jo Skrevet 7. mai 2010 #24 Skrevet 7. mai 2010 unnskyld men var denne ment til meg? ser ikke helt megsom en slik. men ok.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå