Gå til innhold

Hårtap hos små barn- noen som vet


Anbefalte innlegg

Skrevet

Pedagogisk leder kom til meg da jeg hentet gutten min på 1 1/2 år og lurte på om jeg har lagt merke til at han mister mye hår- noe jeg ikke har. Ble helt satt ut nå.

 

Hva kan dette være? Blir så redd for nurket mitt. Noen som har vært borti dette?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vanligvis er det vel at barnet bytter fra "babytype" hår til "barnehår" litt sent når sånt skjer. Det var i hvert fall det med meg som barn. Men hvis du tror det kan være noe annet er det jo best å ta en tur til legen.

Skrevet

Litt rart at hun legger merke til det og ikke deg da, det får meg til å tenke at det ikke er snakk om stort håravfall.

 

Kan du ikke følge med litt? Har han mørkt hår bruk lys pute og mørk pute om han har lyst hår, så ser du fort om det ligger unormalt mye hår på puta. Gjør det det bør du kanskje ta en legesjekk? Kanskje han mangler noe, som feks folat?

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...