....mammatilto... :))) Skrevet 6. mai 2010 #1 Skrevet 6. mai 2010 har dere hatt behov med søskenvogn ??? aldersmessig så er det jo perfekekt synest jeg ..... men dattera mi er ganske turbo og er høyt og lavt vær dag .... hehe :-):-))
Mandalas Skrevet 6. mai 2010 #2 Skrevet 6. mai 2010 Det kommer an på så mye. Vi hadde perioder med og perioder uten søskenvogn, men hadde nok egentlig trengt det "hele tiden" når den lille var baby. Vi hadde ikke bil og ble lett isolerte uten tvillingvogn.
KineMor ♥C&M&O♥ Skrevet 6. mai 2010 #3 Skrevet 6. mai 2010 Har 2 år og 4 mnd mellom mine og investerte i ei billig søskenvogn:) Gull verdt da vi skulle gå på tur, innom senteret osv. 2 åringen var veldig glad i å sitte i vogn da;)
tomat15 Skrevet 6. mai 2010 #4 Skrevet 6. mai 2010 Vi har 2 år og 7 mnd mellom våre. Vi har aldri hatt behov for søskenvogn. Nå bor vi ganske sentralt i forholdt til bhg og butikk, så eldste kunne gå selv. Om vinteren hadde vi ofte med akebrett til eldste og på vår og sommer var det sykkel eller sparkesykkel. Hadde med tau til å trekke sykkel ved behov, men ellers var det uproblematisk å ikke ha søskenvogn.
Piken på landet Skrevet 6. mai 2010 #5 Skrevet 6. mai 2010 Kommer jo litt ann på hva du skal bruke den til, og hvor flink barnet ditt er til å gå. Jeg har 2 år og 11 mnd mellom mine, og jeg brukte den veldig mye. Jeg gikk for å levere og hente den eldste i barnehagen, og det var gull verdt. God plass til varer under :-) Den eldste min var så vasete og diddlete at det nyttet ikke at hun skulle gå hele veien selv, da hadde vi aldri kommet frem. Jeg hadde søskenbrett til den andre vogna også, men det var så i veien for føttene mine at jeg kuttet det fort ut. Og igjen så var den eldste så vasete at hun greide ikke å stå i ro oppå der.
Piken på landet Skrevet 6. mai 2010 #6 Skrevet 6. mai 2010 Det jeg også tenkte å skrive, var at viss du ikke skal ha den til noe spesielt formål (som å hente og bringe i barnehage), men bare for å gå på tur i ny og ne, så tror jeg ikke jeg hadde kjøpt.
....mammatilto... :))) Skrevet 6. mai 2010 Forfatter #7 Skrevet 6. mai 2010 vurdere faktisk og kjøpe en phil and thed søsken vogn - for den er det søskensete man kan feste på ....
Gjest Skrevet 6. mai 2010 #8 Skrevet 6. mai 2010 Jeg har 2 år mellom mine, og brukte aldri søskenvogn, så jeg kan ikke se at du trenger det...
mamman til to gutter Skrevet 6. mai 2010 #9 Skrevet 6. mai 2010 Det er ikke noe fasitsvar på om du trenger søskenvogn eller ikke. Det kommer helt an på om eldste skal være i barnehagen, om du går mye turer, om du kjører bil osv osv. Vi har 2år og 9mnd mellom våre og de få ukene vi har hatt to har vi klart oss veldig greit uten søskenvogn og jeg regner med det vil gå bra fremover også. Vi har et søskenbrett som jeg bruker når jeg henter i barnehagen, det er i veien så jeg ikke kan gå så lange skritt uten å gå litt på siden av vogna, men vi har ikke lengre vei til barnehagen enn at det går bra. Hvis vi en sjelden gang har behov for å ha begge to i vogn, så kommer nok både jeg og samboeren min til å være med uansett og da har vi en trille vi kan bruke til eldste og vi har også en sykkelvogn som kan brukes som vanlig vogn hvis trille ikke fungerer der vi skal. En annen jeg kjenner har gått hjemme med to barn og uten førerkort, så hun hadde ikke klart seg uten søskenvogn. Det er riktignok bare litt over to år mellom hennes barn, men hun brukte vogna mye i mer enn et år frem til begge barna begynte i barnehagen, så som sagt det kommer an på om du har behov for det eller ikke.
Gjest Nabaat Skrevet 6. mai 2010 #10 Skrevet 6. mai 2010 Siden vi fikk tvillinger da eldste var 2.5 så sier det seg nesten selv - nei, vi hadde ikke søskenvogn. Ungen min klarer å gå helt fint uten vogn. Vi bor ganske sentralt og er ikke redde for å ta buss. Er utrolig delig at hun går selv istedet for å putte henne i vogna.
....mammatilto... :))) Skrevet 7. mai 2010 Forfatter #11 Skrevet 7. mai 2010 siden mannen min jobber mye kveldstid og bruker bil så er det jeg som må hente i bhg - dvs han kan jo sykkle også så jeg kan få bilen. Men jeg er sååå glad i og gå turer :-)) Bruker ca 15-20min til bhg og vist jeg skal gå med snuppa tar vel litt lengre tid. Regner med at ho er sliten etter en laang dag i bhg.
Gjest Sauen og ungene Skrevet 7. mai 2010 #12 Skrevet 7. mai 2010 Vi har 1 år og 9 mnd mellom våre, og eldste har ikke brukt noe vogn siden yngste ble født. Hun elsker å gå selv, og vi har god tid=)
Sånn kan det gå Skrevet 7. mai 2010 #13 Skrevet 7. mai 2010 2 år og 8 mnd er det lengste vi har mellom noen av våre barn og vi har aldri hatt bruk for søskenvogn. Synes personlig at dette mellomrommet, som ble mellom våre to første pga SA og div, ble litt i meste laget så vi har kortere mellom alle de neste.
Tingeling&guttaboyz Skrevet 7. mai 2010 #14 Skrevet 7. mai 2010 Ser du har fått mange svar:) 2 år og 8 mnd mellom mine, bor 10 min i voksentempo fra bhg, aldri hatt behov for søskenvogn, eldstemann går selv. Bruker jo 30 min hjem, men da snakker vi og titter på alt spennende på veien, så det går kjempefint. Tenkte lenge på å kjøpe søskenvogn selv, men ville først teste ut uten før vi kjøpte(greit å spare alle de pengene..) og vi fikk ikke bruk for det. Eneste når jeg ønsker det er hvis alene med begge barna i helg feks. Da er det kjipt for jeg kommer meg ikke mye ut. Bor i Oslo og da ville jeg følt meg tryggere med eldste på 3 i vogn, og ikke svinsende rundt.
Lilletrollogmamma Skrevet 7. mai 2010 #15 Skrevet 7. mai 2010 Vi har 2 år og 4 mnd mellom våre. Har ikke hat behov for søskenvogn. Men jeg har alltid med bæresele til babyen viss vi skal på steder der jeg vet at det kan være greit for 2-åringen å hvile seg litt i vogna. Men det skal sies at lengre spaserturer må legges til når 2-åringen er i bhg, eller når pappaen er hjemme...kanskje hadde det blitt mer turer med en søskenvogn!?!. Men har ikke vært noe savn!
frk Nilsen Skrevet 7. mai 2010 #16 Skrevet 7. mai 2010 Det kommer til å bli 2 år og 6mnd mellom storebror og lillebror. Vi kommer ikke til å investere i søskenvogn. Heller kjøpe et søskenbrett. Storbror er ikke så veldig begeistret for vogna, så vi går for det meste. Det har vi gjort i 3-4mnd nå. Tar med en trille når vi er på tur, så kan han sitte i den når han er sliten. Kommer sikkert til å gjøre det samme etter babyen kommer i juli. Eller bare ta med bæreselen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå