Gå til innhold

Hvordan introdusere hund og baby for første gang?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Venter nå en liten baby og har en hund i hus allerede. Verdens snilleste, og hjemme med oss er han veldig rolig og bedagelig, men han blir veldig glad når han ser nye folk, eller vi får besøk og kan bli hoppete og klengete. Han er også veldig sterk!!

 

Redd han skal hoppe og leke\yppe litt med babyen om han får sjangs, før han får vent seg til den..

Noen som har vært borti første møte med hund og baby før og som kan komme med noen tips for å gjøre første møte så trygt som mulig?:)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det var bra att du skrev detta inlägg så jag slapp. Det kunde verkligen ha varit min situation du pratade om :)

 

Jag har hört att man gärna ska ta ut hunden innan man tar in bäbisen i huset. På så vis kommer det inte in någon främmande i hundens hus medan han är där inne. En bäbis luktar väldigt starkt och det är tydligen nyttigt om denna lukt får "sätta sig" lite i huset innan hunden kommer tillbaka in. Det ligger nämligen i hundens natur att skydda flocken från faror utifrån, men om hunden istället kommer in i huset efter bäbisen kan det bidra till att hunden förstår att det inte är någon fara.

 

Nu kan jag inte gå i gode för att detta faktiskt stämmer så jag ser fram emot svar från folk som faktiskt har erfarenhet i frågan.

Skrevet

Jeg har også hørt at hunden skal få venne seg til lukta av babyen litt på forhånd, pappaen tar med ett teppe, bleie eller noe lignende mens babyen er på sykehuset så får hunden lukta. Men vet egentlig ingen ting, så håper på noen svar:)

HI

Skrevet

Hei

Vi har en diger familievennlig hund. Vet ikke om det gjorde noen forskjell, men hunden fikk være med i bilen å hente oss hjem fra fødeavdelingen. Når vi kom hjem satte vi bilstolen på bordet så hunden fikk snuse på babyen. Vi har også latt hunden være med på badet å se på når vi bytter bleier. Fra dag 1 har jeg satt av litt tid til hunden, børsting, klapping osv. Om så bare noen minutter så den ikke skal føle seg "glemt"

Nå er ungen snart 5mnd, forholdet mellom barn og hund er veldig bra.

Skrevet

pappan tok også med ei lue babyen hadde hatt på seg i forkant:)

1654

Skrevet

Takk for svar:) !

Hunden vårs er ikke så stor. Liten,klumpete muskel bunt... Også er han ikke eldre enn 1,5 år... Er så redd for at han vil leke med babyen eller hoppe opp for å hilse...

Vi får bare ta noen forhånds regler, og håpe på det beste:)

 

Blir glad om det er flere som har vært gjennom det samme med noen råd!:)

Skrevet

hunden vår var ca 1 år når ungen ble født:) er litt vimsete, men man må uansett passe på, selv om hunden er rolig.

Skrevet

Hei :) Kan fortelle om min erfaring.

Vi hørte litt med dyrlege og folk med SKIKKELIG erfaring angående hunder og babyer.

- Ta gjerne med noe babyen har hatt på seg fra sykehuset, hjem til hunden. Så hunden kan lukte litt på den lille sin lukt.

- Så når dere kommer hjem er hunden som regel inne. Her er det viktig at MOR treffer hunden når dere kommer hjem og inn døra. Pappa tar babyn med seg inn. Dette er viktig for at hunden skal forstå at det fortsatt er velkommen inn i familien, og mor ikke har glemt hunden.

- Deretter kan du bøye deg ned, og la hunden snuse litt på babyen. Fortell at hunden må være forsiktig og kos gjerne med hunden samtidig som babyen er i fanget.

- Så når den lille er lagt, skal du mor kose og kjæle med hunden.

Fortsett med å gi hunden mye oppmerksomhet når dere er inne.

Dette er viktig så hunden ikke blir sjalu, og senere kanskje skader babyen.

 

Ellers, ta det med ro og la hunden bli kjent med den nye :)

Men for all del ikke glem husets kjæledyr:)

 

Lykke til !

Skrevet

Vi bare holdt babyen på fanget, så holdt en annen person hunden (dette var en liten hund da), så fikk han snuse på babyen. Det endte opp med at han slikket henne i ansiktet: "Godkjent" liksom.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...