Gå til innhold

Hjemmelaget potetsalat


Anbefalte innlegg

Skrevet

Skal lage potetsalat til ca 50 mennesker. Den dagen det skal serveres har jeg neppe tid til å skrelle og koke 100 poteter. Antar at potetsalaten bør lages samme dag som den serveres? Kan alternativt potetene kokes noen dager i forveien? Eller bare skrelles og stå i vann noen dager? Eller blir det dårlig da?

Fortsetter under...

Skrevet

Potetalaten blir best om den får stått litt og kan fint lages dagen før.

Skrevet

Flott å lage dagen før. Gamle poteter som blir stående smaker ikke godt. Det er lurt å salte/pepre de kokte potetene før de blir helt kalde.

Skrevet

Men jeg har ikke tid dagen før heller. Så da må den eventuelt lages to dager før.. Går det like bra? Er det da forskjell om man bruker rømme eller majones?

Skrevet

Jeg er nesten sikker på at det burde gå greit dersom potetene er helt kalde når resten blandes i. Når den skal stå såpass lenge anbefaler jeg deg å tilsette noe mer rømme og majones enn det som står i oppskriften. Den kan bli litt tørr dersom du ikke gjør det.

 

Ikke noe forskjell mellom rømme eller majones. Jeg bruker begge deler.

Skrevet

Nesten sikker? Er det noen som har prøvd det? Har bare 2 doer så litt dumt om 50 gjester får vondt i magen samtidig ;o)

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...