Anonym bruker Skrevet 3. mai 2010 #1 Skrevet 3. mai 2010 Kan jeg ikke amme i min egen stue når man har veldig uformelt besøk da? Svigermor mener det er SÅ ekkelt å se på at jeg bør gå i et annet rom. Jeg mener HUN kan gå i et annet rom mens jeg ammer. Jeg ammer veldig diskret, ingen flashing av hud i tide og utide. Det er jo ikke akkurat som jeg ammer så ofte, men det blir jo et par-tre ganger i løpet av dagen. Jeg tenker ikke gi meg. Min sofa, min unge, min stue....jeg blir!! Hva gjør dere andre som ammer såpass store barn?
Anonym bruker Skrevet 3. mai 2010 #2 Skrevet 3. mai 2010 Jeg syntes hvertfall det er litt unødvendig å amme i garderoben i barnehagen...(jeg jobber på småbarnavdeling, og syntes det er litt ekkelt å såt å prate med ei mor mens ho drar opp genseren, slenger han ut, for så å legge gutten til, han er 20 mnd....) Da er du godt over streken!! Personlig likte jeg best å amme i fred, uten tilskuere! (sluttet når hu var 4 mnd)
Anonym bruker Skrevet 3. mai 2010 #3 Skrevet 3. mai 2010 Har ammet mine til de var 20 mnd. Tja... har i grunn aldri hatt det problemet du snakker om, nettopp fordi jeg kommer fra en "ammefamilie". Jeg har vel aldri ammet så mye ute (på kjøpesenter osv) etter de ble et år. Men hjemme tenkte jeg aldri over det. Men er enig med deg, ditt barn, din stue, din pupp.
Anonym bruker Skrevet 3. mai 2010 #4 Skrevet 3. mai 2010 Når du ammer unger på den alderen der bør du ta hensyn til andre. Jeg synes det er ekkelt å se når ungen kan gå bort til mora si å nesten ordne alts selv....
3småtroll♥ Skrevet 3. mai 2010 #5 Skrevet 3. mai 2010 Jeg ammet lilleknott til han var 18 mnd og han var stor for alderen også... Når han var 9 mnd og oppover fikk jeg skeve blikk hvis jeg ammet på kjøpesenter etc så når han nærmet seg 1 år sluttet jeg med det:) Men hjemme i min egen stue, og på min egen veranda satt jeg å ammet lilleknott uansett hvem som var på besøk! Så det syns jeg absolut du skal fortsette med:)
Lilleleen Skrevet 3. mai 2010 #6 Skrevet 3. mai 2010 Jeg kommer til å slutte å amme min sønn når han spiser fast føde, syntes egentlig det er litt ekkelt å amme barn som er gamle nok til å finne frem puppen selv. Men det er min mening bare, vet at vi er forskjellige. Og vet om anbefalingene. Derfor må folk ta hensyn når de er hjemme hos deg, liker de ikke det de ser, kan de gå et annet sted. Så jeg er enig med deg, ditt hjem, ditt barn og din pupp.
Anonym bruker Skrevet 3. mai 2010 #7 Skrevet 3. mai 2010 Man bør kunne gjøre som man vil i sitt eget hjem. Nå det er sagt, skjønner jeg svigermoren din; det er ekkelt å amme så store barn.
Anonym bruker Skrevet 3. mai 2010 #8 Skrevet 3. mai 2010 Du er vel av dem som skal slutte å amme din egen unge når hun kan krabbe, du. Skjønner ikke hvordan noen kan kreve å bli tatt hensyn til i en slik sammenheng. Det er jo temmelig åpenbart at det er dere som har problemer med dere selv, ikke den som ammer, og dere bør ta hensyn til omgivelsene deres og jobbe med dere selv.
Anonym bruker Skrevet 3. mai 2010 #9 Skrevet 3. mai 2010 Jeg kunne nok ha tatt hensyn til noen andre. Men hun overkjører meg på alle punkt hun kan ellers. Så jeg har ikke lyst å ta hensyn heller. Jeg har derimot lyst til å amme ekstra ofte når hun er her:-)) he he. Men hvorfor synes dere at det er ekkelt. Er dere ikke fortrolige med deres egen sexualitet, og dermed forbinder amming av stor barn med det? Det er jo bare mat. Jeg bare lurer, om noen vil dele tankegangen med meg så blir jeg glad. Hvorfor er det ekkelt? HI
Gjest Skrevet 3. mai 2010 #10 Skrevet 3. mai 2010 Så lenge det gjøres dikret er det vel greit, MEN JEG BLIR UVELL AV Å SE ANDRES PUPPER!!!!!!! Irreterer meg heftig over de som har behov for å "lufttørke" puppen!!!! ARG%¤/#¤&%¤
Anonym bruker Skrevet 3. mai 2010 #11 Skrevet 3. mai 2010 Må sies at jeg er veldig diskret, tror ikke det vises noen hud overhodet. Jeg løfter ikke på genseren før i siste øyeblikk, og lufttørker absolutt ikke. Så comfy er jeg ikke. HI
Ikkelektuell Skrevet 3. mai 2010 #12 Skrevet 3. mai 2010 Resultatet av overseksualiseringen. Pupper har nemlig ikke lenger som hovedhensikt å være matfat, de tilhører sexlivet nå. Dermed er det ikke rart at enkelte omtrent får spasmiske anfall når de ser noen amme et barn som ikke _trenger_ det: det er jo vanskelig å ha to tanker i hodet på en gang, vet du.
LillaGorilla♥♥ Skrevet 3. mai 2010 #13 Skrevet 3. mai 2010 Egelig er det revnende likegyldig hva andre måtte mene om at man ammer et stort barn når man er i sitt eget hjem! Jeg forbeholder meg retten til å bestemme hva som er tillatt/passende og ikke i mitt eget hjem, så får de besøkende- enten det nå er svigermor eller andre- bare godta det, eller la være å komme på besøk.
Ranveig R Skrevet 3. mai 2010 #14 Skrevet 3. mai 2010 Meiner dåke heilt seriøst at ein ikkje kan amme heime i si eiga stove fordi næraste familie er på besøk? Nei, du kan berre amme i veg, HI. Om svigermor har problem med kva DU gjer i DIN heim, så får ho halde seg unna. I eigen heim og på ammerom er "alt" lov meiner eg.
Gjest Skrevet 3. mai 2010 #15 Skrevet 3. mai 2010 IKKE luftørke mens man har besøk.... DET er aldri lov altså!!!!! =) (ps; ikke til deg HI)
Anonym bruker Skrevet 3. mai 2010 #16 Skrevet 3. mai 2010 Jeg har nok også en ammefamilie, jeg ammet lenge det har også de andre i min familie gjort og gjør. Så her har ingen brydd seg om jeg har ammet når det har vært familiebesøk, eller veninnebesøk for den saken skyld. Min far som elsker barn og elsker å kose med småbarn kom bort da bein og armer begynte å bevege seg ukontrolert: det er bare å brette ut puppen, så tar jeg meg en kaffe så lenge.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå