Gå til innhold

Jesper Juul: Rom for familien NY BOK. Interessert?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har fått denne fantastiske boka i gave, men har den fra før.Noen som vil kjøpe den? Koster kr 329, selges for kr 250 INKL porto!

 

Rom for familien

I boken Rom for familien samtaler programleder og journalist Monica Øien med den kjente familieterapeuten Jesper Juul om vanlige problemstillinger for foreldre. Monica og Jesper filosoferer over mange viktige spørsmål, som hvordan foreldre skal finne gode svar, hvorfor vi skal sette grenser, og hvordan vi skal forholde oss til barnas lengsler og komplekser.

 

Forfatterne navigerer gjennom den typiske familien i et hjem. Rommene har sine spesielle funksjoner og følelser. I hjemmet møter vi oss selv, vi repeterer ofte det vi mislikte at foreldrene våre gjorde og vi ser våre beste og verste sider i møtet med partneren og barna. Gjennom bokens åtte kapitler, husets åtte rom, møter vi familien i forskjellige faser. Dette er samtaler fra hjertet som får foreldre til å reflektere over hvordan de vil ha det i sin familie. Rådet er at det er ikke hva man gjør, men hvordan og hvorfor man gjør det, som er nøkkelen. Gjør det du gjør med omtanke, begeistring, autentisitet og mot. Ta vare på deg selv og tenk gjennom hvordan du vil ha det, for din families lykke avhenger av din egen lykke.

 

Boken er gjennomillustrert med fotografier av Marcel Leliënhof

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ble litt kort kanskje. Jeg kjøper den jerne, send med en pm så kan det ordnes hvis du vil c",)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...