Gå til innhold

Får man ordnet depositum selv om man har en anmerkning?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har en gammel anmerkning som jeg blir kvitt i mai neste år. Men, skal flytte til høsten tenkte jeg, og ser det er noen som krever depositum.

 

Hvordan fungerer egentlig ordningen med depositum, og er det noe man kan få ordnet selv om man har anmerkning? For det går vel gjennom banken. Har ingen oppsparte midler til det selv.

Skrevet

Du får nok ikke noe vanlig lån til depositum, men om du har pengene tror jeg ikke det skal by på problemer å få laget en depositumkonto.

Skrevet

Ok. Nei, jeg har ikke pengene, så var derfor jeg tenkte det kunne bli problematisk.

 

 

Hi

Skrevet

Da kan du ikke regne med å få lån noen steder, dessverre...

Been there, done that....

Skrevet

Du kan høre med kommunen om de kan hjelpe deg, men vær obs på at ikke alle uteleiere vil godta kommunal garanti.

 

 

Du kan jo høre med banken din, om du har et godt forhold til de. En del banker kan være behjelplige med et slags depositumslån. Siden det er penger som blir stående på en sperret konto,er noen banker litt greie. Men dette avhenger nok av hvem du treffer på:)

 

Evn låne av foreldre, det er jo penger som ikke taper seg.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...