Anonym bruker Skrevet 2. mai 2010 #1 Skrevet 2. mai 2010 høres ut som alle her treffes på lekeplassen med venner å barna dems.hva med dere som ikke har så stort nettverk.selv har jeg ingen venner med barn.trist men sant..
Anonym bruker Skrevet 2. mai 2010 #2 Skrevet 2. mai 2010 Så kjedelig, ikke en barselsgruppe eller noen fra evn barnehage heller? Heng opp lapp på butikken, kanskje noen fler har det som deg?
Stina <3 Skrevet 2. mai 2010 #3 Skrevet 2. mai 2010 Da reiser du på lekeplassen alene med barnet Både du og barne vil sikkert treffe nye venner der Ofte lett å komme i snakk med andre foreldre på en lekeplass
Anonym bruker Skrevet 2. mai 2010 #4 Skrevet 2. mai 2010 Vi har noen venner med barn på ungenes alder, men det er sjelden vi treffes i helgene. Da bruker vi tiden på hus og hage, vi drar i skogen eller på hytta, tar en tur på museem eller i svømmehallen. Jeg har aldri tenkt på at det skulle være noe rart.
Anonym bruker Skrevet 2. mai 2010 #6 Skrevet 2. mai 2010 Vi har venner med barn men er ikke alltid vi møtes i helgene Vi harforøverig ikke truffet et eneste kjent menneske i dag og har vært på fjelltur etterfulgt av koselig middag hjemme og leking på lekeplassen, uten venner
Anonym bruker Skrevet 2. mai 2010 #7 Skrevet 2. mai 2010 Jeg har fått noen kjempe hyggelige venner igjennom BiM treff i første svangerskapet:-) Fant noen som bodde i nærområdet, vi var vel ca 6 i gruppen. Nå treffer jeg 3 av dem jevnlig fortsatt, var og hadde middag med familien min hos hun ene i går. Man må søke opp mennesker, prøv deg litt på lekeplassen og se om du får kontakt med en annen mamma feks. Her så blir man jo pratende med de samme som oftest, veldig hyggelig. da er jo ikke veien så lang til å spørre om man skal finne på en aktivitet sammen med barna.
Anonym bruker Skrevet 2. mai 2010 #8 Skrevet 2. mai 2010 Vi har ikke så mange venner. Nå i helga var vi i basseng på fredag, treffer jo mange barnefamilier der. I går var vi faktisk på besøk hos ei venninne av lillemor og hennes foreldre. Har på en måte blitt venner med dem. Hyggelig. Men det hører mer til sjeldenheten at vi er med venner. I dag har vi vært ute en tur, dro på lekeplassen hvor det var et annet barn på lillemors alder. De lekte litt sammen. Hun var der med sin bestefar, jeg har gått i paralellklasse med barnets mor, og har prøvd å innvitere dem på besøk til oss, kanskje de kommer en dag, er lettere å dra på besøk eller å treffe folk nå når det går mot sommer.
Anonym bruker Skrevet 2. mai 2010 #9 Skrevet 2. mai 2010 Vi har ingen venner, men er to voksne da. Vi går turer, drar på lekeland etc sammen som familie. Håper vi får litt flere venner etterhvert da, nå som vi har flyttet. Har hatt fem år uten venner nå, hehe.
Anonym bruker Skrevet 2. mai 2010 #10 Skrevet 2. mai 2010 Jeg har tenkt litt på dette i helga, og føler at det er så store forventninger til å finne på ting med venner i helgene. Ofte får jeg dårlig samvittighet ovenfor gutten vår (snart 3 år) fordi vi ikke drar så fryktelig mye på besøk til andre, og har nesten aldri besøk selv. Men sånn er det bare, jeg blir veldig stresset av besøk og trives best med å slappe av i helgene. Vi koser oss derimot veldig som familie, drar på helgeturer for å besøke familie, i svømmebasseng, på fjellet og bare er ute i hagen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå